Odborníci před ním varují, cukr ale rozhodně nesmí doma chybět. Dokáže zázraky nejen na zahradě

Podle lékařů představuje cukr obrovské riziko, protože přispívá k nadváze, obezitě, cukrovce i zubnímu kazu. Pravdou ale je, že ho můžete v domácnosti velmi dobře využít, aniž byste si ničili zdraví. Kromě kuchyně ho můžete využít také při zahradničení, při úklidu domácnosti nebo v kosmetice. Prodlouží životnost rostlin a vyžene z domu šváby i jiné škůdce. Co dál?

Cukr je úžasné hnojivo

Mezi majiteli pokojových rostlin je cukr velmi cenným hnojivem, které můžete jednoduše použít. Stačí, když rozpustíte tři lžičky cukru v konvičce na vodu a zalijete tímto roztokem pokojové rostliny. Když přidáte cukr do vázy s řezanými květinami, užijete si jejich nádherné květy také mnohem déle. Cukr je pro rostliny živina, která je bude posilovat. Cukr je dobrý také proti hmyzu, jako jsou mravenci a švábi.

Mohlo by vás zajímat:  Banány jsou velmi zdravé a oblíbené. S pár triky vydrží déle čerstvé
Zdroj obrázku: Pixabay

Cukr pro lepší zdraví těla i pleti

Poranili jste se? Zasypte ránu moučkovým cukrem. Urychlíte hojení a zabráníte množení bakterií. Cukr přináší úlevu také při proleženinách nebo vředech. Ideální je také proti pálení žáhy nebo popáleninám v ústech. Jestli jste se napili příliš horkého čaje nebo přecenili své síly při výběru pálivého jídla, můžete to srovnat pomocí jediné lžičky cukru.

Další vlastností cukru je fakt, že dokáže regenerovat a vyhladit pokožku. Často se používá jako základ čisticích peelingů na obličej i celé tělo. Doma si můžete vyrobit vlastní peeling, když smícháte cukr, olivový olej a esenciální olej podle vlastního výběru. Krystaly cukru odstraní odumřelé části pokožky a budete mít znovu pokožku obličeje i těla dokonale hladkou.

Mohlo by vás zajímat:  Lišky v kuchyni si můžeme užít po celý rok. Při správném zamrazení neztratí chuť ani tvar

Zbavte se skvrn od trávy, barvy i mastnoty

Cukr je skvělý také jako prací prostředek nebo odstraňovač skvrn. Pomůže vám zbavit se odolných skvrn od trávy. Oblečení jen posypte cukrem a namočte na pár desítek minut do vody. Potom oděvy vyperte v pračce. Cukr si poradí také se skvrnami od barvy nebo s mastnotou. Smíchejte cukr s mýdlem, naneste na postižené místo a opláchněte v teplé vodě.

Zdroj: https://homeguides.sfgate.com/use-sugar-garden-78219.html
Přidat na Seznam.cz