World Diabetes Day Sugar Wooden Bowl Dark Surface

Odborníci před ním varují, cukr ale rozhodně nesmí doma chybět. Dokáže zázraky nejen na zahradě

Podle lékařů představuje cukr obrovské riziko, protože přispívá k nadváze, obezitě, cukrovce i zubnímu kazu. Pravdou ale je, že ho můžete v domácnosti velmi dobře využít, aniž byste si ničili zdraví. Kromě kuchyně ho můžete využít také při zahradničení, při úklidu domácnosti nebo v kosmetice. Prodlouží životnost rostlin a vyžene z domu šváby i jiné škůdce. Co dál?

Cukr je úžasné hnojivo

Mezi majiteli pokojových rostlin je cukr velmi cenným hnojivem, které můžete jednoduše použít. Stačí, když rozpustíte tři lžičky cukru v konvičce na vodu a zalijete tímto roztokem pokojové rostliny. Když přidáte cukr do vázy s řezanými květinami, užijete si jejich nádherné květy také mnohem déle. Cukr je pro rostliny živina, která je bude posilovat. Cukr je dobrý také proti hmyzu, jako jsou mravenci a švábi.

Mohlo by vás zajímat:  Živé rostliny patří do každého interiéru. Jak z nich vytvořit úžasnou dekoraci?
Zdroj obrázku: Pixabay

Cukr pro lepší zdraví těla i pleti

Poranili jste se? Zasypte ránu moučkovým cukrem. Urychlíte hojení a zabráníte množení bakterií. Cukr přináší úlevu také při proleženinách nebo vředech. Ideální je také proti pálení žáhy nebo popáleninám v ústech. Jestli jste se napili příliš horkého čaje nebo přecenili své síly při výběru pálivého jídla, můžete to srovnat pomocí jediné lžičky cukru.

Další vlastností cukru je fakt, že dokáže regenerovat a vyhladit pokožku. Často se používá jako základ čisticích peelingů na obličej i celé tělo. Doma si můžete vyrobit vlastní peeling, když smícháte cukr, olivový olej a esenciální olej podle vlastního výběru. Krystaly cukru odstraní odumřelé části pokožky a budete mít znovu pokožku obličeje i těla dokonale hladkou.

Mohlo by vás zajímat:  Místo je pro orchidej klíčové. To rozhodne, jestli bude krásně kvést, nebo vadnout

Zbavte se skvrn od trávy, barvy i mastnoty

Cukr je skvělý také jako prací prostředek nebo odstraňovač skvrn. Pomůže vám zbavit se odolných skvrn od trávy. Oblečení jen posypte cukrem a namočte na pár desítek minut do vody. Potom oděvy vyperte v pračce. Cukr si poradí také se skvrnami od barvy nebo s mastnotou. Smíchejte cukr s mýdlem, naneste na postižené místo a opláchněte v teplé vodě.

Zdroj: https://homeguides.sfgate.com/use-sugar-garden-78219.html
Přidat na Seznam.cz