Hands Young Caucasian Guy Are Wiping Halfdried Silicone With Napkin Tile Wall

Zasáhněte proti plísni rázně. Domácí prostředky nabízí účinnou pomoc přírodní cestou

Plíseň je velmi nebezpečná pro naše zdraví a v domácnosti se může objevit jednoduše a rychle. Nejčastěji se objevuje v koupelně nebo rozích místností. Plíseň je zodpovědná za astma, alergie, bolesti hlavy, malátnost a infekce horních cest dýchacích nebo bolesti svalů. Dnes se podíváme na možnosti, jak se jí zbavit bez použití silných chemikálií.

Ekologický sprej proti plísním

Sprej proti plísni si můžete snadno připravit doma. Do nádobky s rozprašovačem nalijte sklenici vody a 2 lžíce čajovníkového oleje. Tento olej má silné protiplísňové a dezinfekční vlastnosti. Směs nastříkejte na stopy od plísně a po 2–3 dnech celý povrch vydrhněte vodou s nastrouhaným šedým mýdlem a vytřete do sucha nebo vysušte fénem.

Mohlo by vás zajímat:  Těšte se z bohaté úrody každý rok. Stačí dodržet jednoduchá pravidla při pěstování
Zdroj obrázku: Freepik

Plísně v koupelně se zbavíte hned dvěma způsoby

Skvrny od plísně se objevují hlavně v zákoutích koupelny a na spárách. Pro odstranění plísně přitom stačí jen smíchat malé množství vody s práškem do pečiva a nanést tuto pastu na špinavá místa. Nechte pastu působit minimálně 10 minut a potom vše důkladně vydrhněte. Vypadá to jednoduše, ale tato metoda funguje velmi dobře. Jestli nezabere, můžete použít ještě jednu.

Plíseň lze odstranit také vodou smíchanou s výtažkem z citronových nebo grapefruitových jadérek. Postačí vám asi 30 kapek výtažku na 500 ml vody. Směs má velmi silné dezinfekční vlastnosti, nádherně voní a osvěží vám celou koupelnu. A to nejlepší na tomto prostředku je, že se díky němu zbavíte nebezpečné plísně, která roste ve vaší koupelně.

Mohlo by vás zajímat:  Krtek má dobře vyvinutý čich. K jeho vypuzení proto poslouží aromatické rostliny

Peroxid vodíku je základním pomocníkem

Lihový ocet je skvělou možností pro plísním. Místa bohatě zalijte nebo postříkejte octem a po pár hodinách důkladně vydrhněte mýdlem a vodou. Další možností je použití peroxidu vodíku stejným způsobem. Po 10 minutách setřete hadříkem peroxid vodíku z postiženého místa. Společně se zbytky peroxidu půjdou dolů také stopy plísní.

Zdroj: https://www.grove.co/blog/how-to-clean-mold-mildew
Přidat na Seznam.cz