Woman Gathers Nettle

Obyčejný žahavý plevel je ve skutečnosti jeden z nejlepších přírodních léků

Kopřiva je rostlina, které se mnoho lidí vyhýbá z důvodu, že po jejím žahnutí zůstávají na rukou i po celém těle pupínky, které nějakou chvíli nepříjemně svědí. Kopřiva je ale velmi prospěšná pro naše tělo, můžete si ji například nasušit a poté z ní udělat čaj. Také jsou prokázané její účinky na revmatismus.

Neberte kopřivu jako plevel, je to užitečná rostlina

Kopřiva není jen plevel, kterého je nutné se zbavit na zahradě. Můžete ji využít ve svůj prospěch. Natrhejte si její listy, které usušte a následně používejte do čaje. Má léčivé vlastnosti a lidskému tělu může v mnohém pomoci. Kopřiva obsahuje mnoho látek a také minerální soli, které pomohou proti různým nemocem. Určitě víte, že kopřiva může pomoci při bolestech kloubů, také byly zjištěny její skvělé účinky na alergie.

Mohlo by vás zajímat:  Vůni a chuť bylinek si užijeme během zimy díky sušení. Stačí dodržet 6 jednoduchých pravidel

Pomůže bojovat proti ekzémům, zastaví krvácení a také udrží správnou hladinu cukru v krvi. Navíc si ji můžete připravit hned několika způsoby. Oceníte ji především při cukrovce, protože pomáhá regulovat hladinu cukru, zároveň má také protizánětlivý účinek. Bolest kloubů díky kopřivě může být za několik týdnů minulostí.

 

Zdroj obrázku: Freepik

Z kopřivy si udělejte čaj nebo napářku

Z kopřivy si můžete uvařit známý čaj, ale udělat si můžete také šťávu. Oblíbená je i napářka, ve které odvar z kopřivy vdechujete a její účinné látky se dostanou do těla snadněji. Z kopřivy navíc můžete využít nejen listy, ale také její kořen. Pokud ho správně připravíte, jeho odvarem si můžete pročistit plíce i žaludek.

Mohlo by vás zajímat:  Bylinky podle znamení zvěrokruhu. Zjistěte, která je nejlepší právě pro vás

Čerstvými listy kopřivy můžete bojovat proti zánětu nervů na rukou i nohou. Zbavíte se bolesti zad i kříže a zmenší se riziko mrtvice. Kopřiva se hojně používá také do koupele. Pokud její listy použijete do horké vody, i tady si pomůže od bolesti například páteře. Ulevíte také cévám na rukou a nohou, které se nebudou zužovat.

Zdroj: https://homesteadandchill.com/stinging-nettle-fertilizer-tea/
Přidat na Seznam.cz