Fresh Potatoes With Leaf Wooden Black Background

Brambory si všichni rádi dopřejeme k obědu. Jejich skvělé využití v domácnosti ale zná málokdo

Brambory jsou potravina, kterou používáme především v kuchyni. Můžete z nich vykouzlit skvělou přílohu. Bramborová kaše, hranolky nebo například šťouchané brambory jsou velmi oblíbené. Brambory jsou králem všech příloh, hodí se také do bramboráků a vykouzlíte z nich spoustu pokrmů. Brambory ale můžete využít také v domácnosti, například k leštění oken.

Použijte brambory na domácí úklid

Brambory můžete snadno využít například na domácí úklid. Jsou skvělým prostředkem na leštění oken nebo jiných skleněných ploch. Je to spojenec proti odolným skvrnám. Stačí rozpůlit syrovou bramboru, kterou pak potřete špinavé okno. Následně vezměte čistý hadřík, nejlépe z mikrovlákna, otřete přebytečnou šťávu a vyleštěte okna. Získáte nejen čistá okna, ale brambory jsou navíc ekologickým prostředkem na čištění. Nezatěžujete tak životní prostředí.

Mohlo by vás zajímat:  Čajové sáčky vrátí domovu lesk a zářivou čistotu. Tyto triky ocení každá hospodyňka

Brambory můžete použít také k odstranění rzi. Okna u auta, zrcadla nebo brýle můžete vyleštit právě pomocí brambory. Poradí si také se rzí na kovových předmětech. Postup je stejný jako při čištění oken, stačí rozpůlit bramboru a vyleštit povrch. Brambora obsahuje kyselinu šťavelovou, díky které budete mít předměty znovu čisté a lesklé.

Zdroj obrázku: Freepik

Bramborou můžete vyčistit i stříbro

Pokud syrové brambory nastrouháte a přidáte k nim lžíci citronové šťávy, můžete směs použít například na měděné předměty, které potřebujete vyleštit. Můžete ji také použít na stříbrné šperky nebo na nádobí. Na šperky je vhodná také bramborová voda, ale pozor, nesmíte ji osolit. Šperky nechte ve vodě alespoň hodinu, následně opláchněte a osušte.

Mohlo by vás zajímat:  Žloutnutí listů orchidejí může souviset s chorobou nebo nedostatkem živin

Můžete ji použít i na skvrny od různých potravin. Jestli často pracujete například z červenou řepou nebo jinými surovinami, které barví, skvrny můžete odstranit pomocí bramborové šťávy nebo samotné brambory. Nakonec si ruce umyjte mýdlem a na ruce dejte hydratační krém.

Zdroj: https://thesecretyumiverse.wonderhowto.com/how-to/12-weirdly-practical-uses-for-potatoes-0139890/
Přidat na Seznam.cz