Tea 1132529 1920

Obyčejný čaj dokáže na zahradě i doma zázraky, použití je přitom snadné

O tom, jaké má například zelený čaj nebo heřmánek výhody, vám jistě nemusíme zdlouhavě povídat. Miliony lidí po celém světě milují chuť lahodného čaje, dokonce s ním řeší mnoho zdravotních potíží. Ale věděli jste, že takový vylouhovaný pytlík s čajem, který běžně vyhodíte, může být dále používán? Například na zahradě, kde dokáže nahradit hnojivo? Ale také dokáže vyčistit nábytek a jiná místa. 

Přírodní hnojivo

Při pěstování rostlin bude potřeba použít hnojivo. Rostliny potom lépe rostou a krásně kvetou. Kromě kávové sedliny, slupek od banánů a droždí můžete využít čaj v pytlíku. Jediné, co musíte udělat, je nechat dva dny namočený pytlík černého čaje ve vodě a poté s tekutinou zalít květiny. 

Mohlo by vás zajímat:  Černý kmín zharmonizuje tělo i mysl, prospěšná jsou semínka i kmínový olej
Zdroj obrázku: Pixabay

Pryč s hmyzem z kuchyně

Například octomilky mohou být v kuchyni pěkně otravné. Pokud se jich chcete zbavit co nejrychleji, použijte mátový čaj. Bude stačit, když použijete ještě nevylouhovaný mátový čaj, který zavěsíte a umístíte k potravinám i k ovoci. 

Na mytí oken a skla

Nejen že je čaj dokonalý jako hnojivo, ale také bude vhodný pro leštění skel a zrcadel. Stačí, když předem vychlazený a vylouhovaný čaj nalijete do lahve s rozprašovačem a postříkáte zrcadla či sklo. Poté jen vyleštěte hadříkem z mikrovlákna. K tomuto účelu bude nejvhodnější zelený čaj. 

Mohlo by vás zajímat:  Konzumace masa projde brzy velkou proměnou. Budoucnost je otevřená udržitelnému pěstování
Zdroj obrázku: Pixabay

Lesk pro nábytek

Jestliže pouhým okem vidíte, že již dříve lesklý nábytek ze dřeva ztratil svou zářivou barvu, vyleštěte ho čajem. Na tmavý nábytek použijte pytlík s černým čajem a na světlý doporučujeme použít zelený čaj. Stačí, když pytlík zalijete vroucí vodou, necháte ho vychladnout a potřete jím nábytek.  

Pro čištění koberců

Možná jste to netušili, ale čaj má antibakteriální a čisticí vlastnosti. Proto může být použit i jako čistič koberce. Bude stačit, když například dokonale vysušené listy máty rozdrobíte na prášek a posypete koberec. Lehce rukou vetřete do struktury koberce, nechte patnáct minut působit a poté vysajte. 

Přidat na Seznam.cz