Fresh Potatoes Basket

Vyzkoušejte neobvyklý recept z brambor, který podpoří vaši krásu

Brambory patří k těm nejvíce používaným plodinám v české kuchyni, jedná se o nejlepší přílohu všech dob. Ať už milujete brambory v podobě hranolek, měsíčků, nebo jako bramborovou kaši, určitě nám dáte za pravdu, že si bez brambor už život představit nedokážete. Jejich skvělé účinky však nekončí u dobré chutě. Objevte jejich úžasné vlastnosti pro lidské zdraví.

Brambory se v české kuchyni používají od pradávna, vařený brambor s máslem chutná nejlépe k dobře pečenému masu. Abyste ale využili tuto oblíbenou plodinu na maximum, můžete vyzkoušet i jiné druhy receptů. Třeba ty pro kosmetické nebo léčebné účely.

Mohlo by vás zajímat:  Celer potřebuje dostatek vody a živin. Dařit se mu bude v polostínu
Zdroj obrázku: Pixabay

Pro popraskanou kůži

Brambory jsou skvělou ingrediencí pro léčení popraskané pokožky a kůži celkově. Maska z vařených brambor dodá vaší kůži hebkost a dostatek hydratace. Jeden střední brambor rozmělněte vidličkou na kaši a přidejte jednu lžíci teplého mléka s lžící citronové šťávy.

Naneste směs na dobře umyté ruce a zabalte je do potravinářské fólie nebo si navlečte gumové rukavice. Ruce vložte do tepla, například pod deku, a nechte působit alespoň dvacet minut. Poté bramborovou směs opláchněte vodou, ruce usušte a vmasírujte oblíbený krém pro zvlhčení rukou.

Mohlo by vás zajímat:  „Topit doma v krbu nebyl dobrý nápad. Je to sice levné, ale té práce a špíny okolo,“ shodují se manželé
Zdroj obrázku: Freepik

Recept pro krásné vlasy

Chcete se zbavit šedin nebo jen trochu a přirozeně ztmavit vaši barvu vlasů? Opakujte následující postup, ve kterém hlavní roli hrají brambory. Používejte masku na vlasy dvakrát týdně a po jednom měsíci uvidíte krásné výsledky.

Připravte si asi šest umytých a oloupaných brambor, zalijte je horkou vodou a duste je asi dvacet pět minut. Sceďte vodu do misky a nechte ji vychladnout. Vlasy si umyjte klasickým šamponem, důkladně opláchněte vodou a usušte ručníkem. Poté vložte vlasy do misky s odvarem z brambor a nechte odvar působit asi tři minuty.

Zdroj: https://www.cookist.com/15-surprising-uses-for-potatoes/
Přidat na Seznam.cz