Laurel 272961 1920

Obyčejný bobkový list spolehlivě odpudí známé škůdce a ženám vylepší pleť

Už k vám někdy domů zavítal šváb? Pokud ano, asi to nebyla moc příjemná podívaná. Možná vám málem přivodil infarkt nebo způsobil depresi.  S tím je ale od teď konec! V tomto článku vám poradíme, jak se ho zbavit a těmto nepříjemným zážitkům navždy předcházet.

Ach ten šváb!

Nejspíš jste nevěděli, že šváb je nejodolnější druh na planetě. Je tak odolný, že dokáže přežít téměř měsíc bez jídla. Nedělá mu problém ani náhlá změna životného prostředí a vesele odolávám i mnoha chemickým látkám. Pozoruhodné je i to, že jakmile švábi najdou dobrý zdroj potravy, zanechávají si navzájem feromony, takže rychle se množí.

Mohlo by vás zajímat:  Posilujte svou imunitu přirozeně zdravou zeleninou, která je přímo nabitá vitamíny

Pozor na chemii

Vzhledem k tomu, že švábi zanechávají své exkrementy všude, kam se jen přichomýtnou, doporučuje se je co nejdříve vyhnat z bytu, protože mohou přivodit vážné infekce. Dejte si však pozor, co použijete. Máte-li doma malé děti nebo domácí mazlíčky, raději se chemii vyhněte, protože jednak je nebezpečná a potom ne vždy zafunguje podle očekávání. Daleko účinnější i bezpečnější je vsadit na bobkový list.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jak na švába

Abyste švába spolehlivě odradili, nemusíte chodit daleko, protože řešení máte už určitě doma, a tím je obyčejný bobkový list, který běžné používáte v kuchyni. Rozdrobte listy tohoto koření na malé kousky, tak abyste z nich získali co nejvíce esenciálního oleje a poté je umístěte do nejrůznějších částí a zákoutí domu. Vhodná místa jsou například:

  • Rohy stěn
  • Okolo dveří
  • Skladovací prostory
Mohlo by vás zajímat:  Kaštany provází bohatá historie. Jejich vlastností si ceníme dodnes

Účinky bobkového listu

Bobkový list sice švábi nezabije, ale skvělým odpuzovačem rozhodně je. Kromě toho má mnoho dalších výhod. Působí lehce sedativně, zlepšuje paměť i usínání. Pomůže dokonce i při cukrovce, neboť efektivně snižuje hladinu cukru v krvi. Pomáhá proti křečím, bolestem i zánětům! Kromě toho dokáže ulevit i při suchém a dráždivém kašli. Stačí ho smíchat jen s troškou citrónu a cukru. Pokud si ho budete chtít vytvořit více do zásoby, tak smícháte 250 ml citrónové šťávy s 500 g cukru a přidejte 15 lístků bobkového listu. Po hodině vaření byste měli mít sirup na světě.

Mohlo by vás zajímat:  Skořice je víc než obyčejné koření. Málokdo ví o jejích jedinečných účincích na lidské tělo

Udělejte si vývar

Jeho vývar je také velmi užitečný. Dokáže účinně zatočit s akné i dalšími nepříjemnými vyrážkami na obličeji.  Proto se rozhodně vyplatí ho vyzkoušet. Příprava je velmi jednoduchá. Budete potřebovat jen pár těchto lístků a litr horké vody. Po vyluhování namočíte do něj kus látky a budete si jí pravidelně omývat obličej. Akné bude pro vás už jen minulostí!

Přidat na Seznam.cz