Dynovy Olej1

Dýňový olej – přírodní poklad nabitý zdravím. Dopřejte si ho pravidelně, účinek pocítíte okamžitě

Dýňový olej je delikatesou mezi oleji. Vybírejte ten, který je za studena lisovaný, nerafinovaný. Jeho jemná a ořechová chuť jistě potěší vaše chuťové buňky. Dodají chuťovou jiskru jak polévkám, salátům, tak i sýrům nebo dezertům. Nezapomínejte, že se tento olej používá za studena, neohřívejte ho, nesmažte na něm řízky a nepečte s ním. Po zahřátí ztratí své benefity. Proto bude nejideálnější, pokud olej nalijete například do salátu nebo na celozrnný chléb či tvarohový koláč.

Jak dýňový olej skladovat

Aby byl váš olej plnohodnotný a vychutnali jste si veškeré kvalitní živiny, doporučujeme, abyste olej uchovávali na tmavých místech, v dokonale uzavřené, nejlépe tmavé lahvi. Uchovávejte při teplotě plus pět stupňů. Za takových podmínek můžete olej skladovat až devět měsíců. Ovšem jakmile ho otevřete, skladujte ho nanejvýš tři měsíce. Nelekejte se v případě, že olej ztuhne a mírně se v chladu zakalí, jedná se o přirozený proces, který vzniká, když olej umístíte do chladu.

Mohlo by vás zajímat:  Acidofilní rostliny se nespokojí jen tak s nějakým substrátem. Okyselit půdu pomohou i domácí prostředky
Zdroj obrázku: Freepik

Výhody pro zdraví: eliminuje zánět

Pokud trpíte na záněty, zkuste nahradit nasycené tuky těmi nenasycenými. Právě nasycené tuky, které jsou obsažené v uzeninách a jiných nezdravých pokrmech, zvyšují pravděpodobnost vzniku zánětu v těle. Vyzkoušejte jíst pravidelně každý den dýňový olej a vyřaďte všechny špatné tuky ze stravy, postupně se začne zánět snižovat.

Dobrá nálada a zdravý spánek

Zdravě fungující mozek a kvalitní duševní stav je velice důležitou součástí celkového zdraví. Díky vysokému obsahu omega-3 kyselin má tento olej dokonalé účinky pro zlepšení paměti a díky obsaženému tryptofanu, dokáže léčit i sociální úzkosti. Současně působí na nespavost.

Mohlo by vás zajímat:  Rozinky nejen do buchet. Ve formě tinktury podporují pohyb střev a detoxikaci
Zdroj obrázku: Freepik

Kde dále olej pomáhá a co obsahuje

  • upravuje hladinu cholesterolu,
  • doplňuje tělu hořčík,
  • čistí močové cesty,
  • působí jako afrodiziakum,
  • působí proti zácpě,
  • podporuje imunitu,
  • působí na žaludeční potíže.

Pokud se jedná o obsažené látky v dýňovém oleji, mluvíme doslova o zázraku. Obsahuje totiž značné množství vitamínu E, také B1, B2, A a D. Z minerálů jsou to: zinek, hořčík, draslík, mangan, měď a fosfor.

Zdroj: https://www.verywellhealth.com/pumpkin-seed-oil-health-benefits-4686960
Přidat na Seznam.cz