Mandevilla

Obrostlý balkon či pergolu zajistí nádherné popínavky, které se postarají o kousek soukromí

Jestli vybíráte, jaké květiny vám budou dělat na terase nebo balkoně radost, můžete si přečíst následující tipy. Pokud se jedná o popínavé rostliny, je oblíbených hned několik druhů. Vždy je dobré si o květině nastudovat, jakou potřebuje zálivku a zeminu. O zbytek se postará vhodně zvolené místo a dostatek světla.

Popínavé rostliny jsou různých tvarů, barev i velikostí

Kobea je rostlina, která má dlouhé stonky. Jsou propletené přepážkami. Můžete si touto květinou ozdobit zeď, ale skvěle vypadají také její listy. Potřebuje slunce a také místo, na kterém bude sama a nebude mít kolem sebe jiné rostliny. Popínavky se dobře cítí v místech, kde bude stále teplo. Můžete si je vysadit například na jižním balkonu.

Mohlo by vás zajímat:  Také v parných dnech může zahrada rozkvést. Tyto květiny snesou extrémní podmínky
Zdroj obrázku: Pixabay

Kobea se hodí na malé balkony. I na zdi ale můžete mít rostliny, které budou lidé obdivovat. Oblíbený je břečťan, který sice pro mnohé značí plevel, ale roste velmi rychle a má rád slunečná a vzdušná místa. Snese mírnou zálivku. Bohužel je jedovatý, dejte ho raději mimo dosah dětí i zvířecích mazlíčků.

Mnoho lidí si květinami zdobí také volně stojící pergoly

Na pergoly se hodí například plamének, je to květina, která zabrání tomu, aby na vás večer koukali sousedé. Pokud ale chcete rostliny dávat na dřevěné obložení, je nutné ho nelakovat, protože by ztratilo přilnavost a rostliny by nemohly růst. Potřebuje hojně zalévat, ale odvděčí se vám květy, které uvidíte až do října.

Mohlo by vás zajímat:  Kapradiny jsou skvělou volbou pro koupelnu i stinný kout. Ke spokojenosti jim stačí málo
Zdroj obrázku: Freepik

Mandevilla sanderi (odrůda Sundaville) můžete mít na krovu, na ní použít podpěry nebo ji nechat volně viset. Neměla by se vystavovat na přímém slunci, potřebuje častější kropení. Použít ale můžete také růže, které můžete vysadit kousek od stěny nebo zdi. Květina ale nemá ráda dusno, ideální pro ni bude jihozápadní nebo jihovýchodní část domu nebo balkonu. Stačí ji zalévat méně často, zato pořádně. Hrášek můžete mít na slunci, ale tím pádem se může vysušit. Potřebuje tedy dvakrát denně zalévat, hlavně v horkých dnech.

Přidat na Seznam.cz