Mosquito 3860900 1920

Ochraňte svůj balkon před náletem komárů jednoduše bylinkami, které pomohou i jinak

Při letní pohodě na terase či balkoně vás mohou snadno vyrušit komáři. Nepříjemné štípance pak můžete léčit až několik dní, přitom stačí udělat pár kroků pro relaxaci a klid na terase bez komárů. Jak se jich snadno zbavit a odehnat od vašeho domova?

Zbavit se otravného hmyzu, kterým komár určitě je, je někdy dost složité. Obzvlášť ve chvíli, kdy nechcete používat chemické přípravky. Ty totiž mohou uškodit nejen hmyzu, ale také vašemu zdraví. Vyhněte se drastickým hubicím prostředkům a použijte zdravější a přírodnější varianty, které stejně účinně komáry odlákají. Jejich použití je velmi snadné, stačí jen tyto druhy rostlin znát a použít je proti hmyzu.

Mohlo by vás zajímat:  Proti hlemýžďům není třeba ani chemie, ani ohýbání zad. Postačí udržet si na zahradě pichlavé zvíře

Komáři nesnáší vůni máty

Existuje mnoho bylinek, jejichž vůni komáři nesnáší. Na prvním místě je určitě máta peprná. Jednoduše nalijte mátovou ústní vodu do lahve s rozprašovačem a stříkejte ji na rostliny i keře v okolí terasy. Tento postup bude stačit k tomu, aby se už žádný komár nevrátil.

Zdroj obrázku: Pixabay

Podobným způsobem fungují i ostatní bylinky, které mají silnou aromatickou vůni. Pro úspěšný boj proti komárům na balkóně nebo terase vám kromě máty pomůže také bazalka, rozmarýn, měsíček, muškát, česnek nebo meduňka.

Mohlo by vás zajímat:  Hraboše ze zahrady vystrnadí vůně vlasů, chlupů nebo některých rostlin

Bylinky pěstujte nejen kvůli komárům

Nejen boj proti komárům je důvod, proč všechny tyto bylinky pěstovat. Mohou být totiž prospěšné i našemu zdraví a při léčbě nejrůznějších nachlazení nebo pro posílení imunity. Zejména mátový čaj s pár lístky meduňky provoní večer a uklidní ke spánku.

Zdroj obrázku: Pixabay

Čajovník odpudí všechny komáry v okolí

Vedle již zmíněných bylinek vám v boji proti komárům pomůže také olej z čajovníku. Přidejte čajový olej spolu s mátou do vody a rozprašte jej v okolí. Tento postup zaručeně zabere stejným způsobem jako ostatní bylinky. Pokud na terase navíc budete bylinky pěstovat, nebude vaše místo odpočinku pro komáry lákavé.

Přidat na Seznam.cz