Green Home Basil Spicy Herb Basket

Oblíbené bylinky se vejdou i na malý parapet. Kromě ochucení pokrmů prospějí také zdraví

Jestli chcete mít čerstvé bylinky pořád po ruce, určitě stojí za to si je vypěstovat na parapetu nebo na malém balkoně. Je to velmi jednoduché, navíc si je můžete koupit už hotové v květináči nebo se o jejich růst pokusit už od semínka. Bylinky mohou být i krásnou dekorací, kterou navíc využijete nejen v kuchyni.

Bylinky jsou zdravé a mohou sloužit místo koření

Listy čerstvé bazalky jsou skvělým zdrojem eukalyptu. Není divu, že se právě bazalka doporučuje na problémy s bolestí v krku. Zlepšuje trávení, odstraňuje také plynatost a koliku. Bazalka obsahuje spoustu látek, které mají antibakteriální vlastnosti. Zlepší náladu a pomáhá chránit před depresemi. Hodí se především do italské kuchyně, vhodná je na rajčata nebo ryby.

Mohlo by vás zajímat:  Doma vypěstované bylinky budou to pravé pro všechny chutě a vůně

Bazalkou můžete ochutit různé pokrmy. Vyplatí se pěstovat také tymián, ze kterého si můžete udělat olej. Tymián skvěle dezinfikuje ústa a léčí i kašel, ústa si jím můžete kloktat. Dobře působí také proti akné, pupínky budou mizet rychleji. A v neposlední řadě tymián uleví při zácpě. Tuto bylinku milují hlavně Francouzi. Přidávají ji nejen do polévek, ale také vývarů.

Zdroj obrázku: Freepik

Oregano se bude hodit na domácí pizzu

Pokud pečete doma pizzu, vyplatí se mít na okně oregano. Snižuje plynatost, ale oregano si poradí také s problémem otravy jídlem. Oblíbenou bylinkou je také petrželka. Působí močopudně, při ledvinových kamenech dokáže pomoci. Obsahuje mnoho vitaminu C, proto zlepšuje imunitu.

Mohlo by vás zajímat:  Sedm bylinek, které se pyšní schopností zlepšit dýchací systém

Petrželku můžete míchat s česnekem, protože neutralizuje jeho zápach a navíc znásobí jeho účinky. Petrželka vydrží mnohem déle čerstvá, pokud ji budete pravidelně ukrajovat z vrchní části. Rychle uvolní zelené stonky a vy si její chuť budete moci vychutnat po celý rok. Kromě toho si můžete pořídit ještě další druhy bylinek, které se budou hodit do vaší kuchyně.

Zdroj: https://thebeet.com/how-to-grow-herbs-and-vegetables-in-an-apartment/
Přidat na Seznam.cz