30560

„Nález párku na zahradě mě vyděsil. Neznámý pachatel do něj napíchal špendlíky,“ potvrzuje František

Když máme domácího mazlíčka, je třeba být na pozoru. Někdy se může objevit obrovské nebezpečí, o kterém mnozí majitelé domácích mazlíčků nemají ani tušení.

Součástí našeho domu je i rozsáhlá zahrada, kterou kromě naší rodiny využívá i náš pes. A právě na něho někdo zcela bezcharakterním způsobem zaútočil. Stačilo málo a došlo by k nejhoršímu. Že jsem ho ochránil od jisté smrti, považuji především za dílo náhody. Nikdy by mě totiž nenapadlo, že může někdo něco podobného udělat. Pár informací o tomto jednání jsem již slyšel, ale nikdy by mě nenapadlo, že ho zažiji na vlastní kůži.

Mohlo by vás zajímat:  Díky hydroponii koupíme ovoce a zeleninu po celý rok, nese s sebou však svá negativa

Odpoledne jako každé jiné

Když nejdeme se psem na nedalekou louku nebo do lesa, zůstáváme na zahradě, kde má také dostatek prostoru k pohybu. Bylo to odpoledne, jako každé jiné, kdy jsme krom her trénovali také základní pokyny a aportování. Nenapadlo mě, že za pár minut objevím něco, z čeho jsem byl naprosto v šoku a budu muset odpoledne se svým psem z důvodu jeho bezpečnosti rázně ukončit.

Kousek párku v trávě

Trávník na naší zahradě vždy udržuji precizně zastřižený. Právě díky tomu jsem mohl vidět, že na trávě leží něco, co zde nemá být. Netušil jsem, co to může být a tak jsem se šel podívat blíže. Byl to kousek párku. Říkal jsem si, že jde možná o nějakou iniciativu místních dětí, kteří chtěli hodit mému psovi dobrůtku. Když jsem ale přišel blíže, měl jsem jasno o tom, že jde o smrtící kus jídla.

Mohlo by vás zajímat:  Ovocné chipsy jsou lehkou chuťovkou, ne vždy ale patří do zdravého jídelníčku

V mase byly špendlíky

Shýbnul jsem se pro daný kousek párku a uviděl, že s ním není něco v pořádku. Bylo v něm zapíchnutých několik špendlíků. Ihned jsem zavolal psa k noze, chytl ho za obojek a šel s ním k autu. Naložil ho a ihned zamířil k veterináři, protože jsem si nebyl jist, zda daných návnad nebylo více a zda některou nesnědl.

Vyšetření u veterináře naštěstí dopadlo dobře, žádný cizorodý předmět můj mazlíček v těle neměl. Já se s ním vrátil na zahradu, zavřel ho do kotce a důkladně prohlédl celý pozemek. Ještě že tak, protože podobných návnad jsem našel ještě několik. Ihned jsem také zalarmoval sousedy, aby si také dali pozor. A i oni podobné „pamlsky“ na svém pozemku měli. A stejně jako já, ani oni nechápali, jak může být někdo tak krutý a chtít ublížit němé tváři.

Zdroj: Autorský text, emailový příspěvek
Přidat na Seznam.cz