Rozmaryn1

Zápach z úst je odpudivý. Zachraňte svou pověst pomocí bylinek a správného čištění

Pokud ucítíte nepříjemný zápach z úst, zažene ho máta nebo ústní voda. Ta je ale většinou vyrobená na bázi alkoholu, který není pro ústní dutinu vůbec vhodný. A mátové produkty obsahují cukr, který není pro lidské tělo zdravý. Můžete k osvěžení dechu použít různé domácí prostředky, které najdete v kuchyni.

Rozmarýn je jednou z bylin, které osvěží dech

Rozmarýn je bylina, kterou můžete jen tak žvýkat nebo si z ní připravit osvěžující nálev. Nejdříve rozmarýn opláchněte pod vodou, pokud ho chcete použít čerstvý. Můžete si ho snadno usušit a poté použijte tři čajové lžičky, které zalijete vroucí vodou. Nechte půl hodiny zakryté louhovat, přeceďte a poté uložte do ledničky. Můžete si touto infuzí vyplachovat ústa ráno a klidně i během dne, pokud bude potřeba.

Mohlo by vás zajímat:  Kopřivové hnojivo je přírodní pomocí nejen pro pěstovanou zeleninu
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Podle průzkumů až 68 % lidí u nás nemá příjemný dech. Zápach je přitom téma, o kterém lidi neradi mluví. Kromě rozmarýnu si ale ke svěžímu dechu můžete pomoci také jinými prostředky. Přitom je rozdíl mezi tím, jestli máte špatný dech, nebo vám zapáchá z úst.

V některých případech nepomůže ani ústní voda

Ústní vody bohužel fungují asi jen dvacet minut. Jestli chcete mít příjemný dech delší dobu, musíte používat i mezizubní kartáčky nebo zubní nit. Přitom stačí jen jednou denně kartáčkem mezizubní prostory přejet, určitě nemusíte čištěním trávit dlouhé hodiny. Použít můžete také další babské rady.

Mohlo by vás zajímat:  Bylinky na trávení
Zdroj obrázku: Pixabay

Bazalka se používá jako kloktadlo pro dezinfekci úst. Stačí jednu hrst byliny zalít 250 ml vroucí vody a nechat louhovat dvacet minut. Následně sceďte a kloktejte až třikrát denně. Nepříjemný zápach z úst, který způsobuje česnek nebo cibule, pomůže neutralizovat mléko. Žvýkat můžete také petrželovou nať nebo si vymačkat šťávu z aloe vera. A ač to zní neuvěřitelně, proti nepříjemnému zápachu můžete bojovat také žvýkáním tabáku.

Zdroj: https://www.hellolidy.com/21-amazing-household-uses-for-rosemary-you-dont-know/
Přidat na Seznam.cz