Gooseberries Blueberries Mulberry Raspberries White Red Currants

Oblíbené ovoce lze vypěstovat i v bytě. Zkuste vlastní citrusy, avokádo nebo ananas

Blíží se doba pěstování a také přenášení sazenic z domácího prostředí na zahrady a těšení se na budoucí úrodu. Jestli chcete mít čerstvé, zdravé a hlavně šťavnaté ovoce, které nebude postříkané chemickými postřiky, můžete to udělat velmi snadno. Pro ty, kteří nemají vlastní zahrádku, máme také řešení. Drobné ovocné stromky můžete pěstovat i doma.

Zkuste si vypěstovat citrusy nebo jiné ovoce

Citrony, pomeranče nebo grapefruity a limetky – to jsou nejoblíbenější druhy citrusů, které si můžete pěstovat i sami doma. Není to nic složitého, a pokud máte s pěstováním alespoň nějaké zkušenosti, rozhodně to také zvládnete. Semena těchto plodů musí být čerstvá, jinak se zasazení nepovede. Opláchněte je vodou a dejte je do vlhké zeminy. Každé semínko dejte zvlášť do nádoby nebo sklenice.

Mohlo by vás zajímat:  Oblíbené i méně známé citrusy mají jedno společné: skvělý účinek na lidské zdraví

Semínka by měla mít dostatečné světlo a také je nedávejte na místo, kde je velké sucho. Pro citrusy jsou vhodné teploty mezi 12 a 16 stupni. Datle si také snadno můžete vypěstovat z malého semínka. Před zasazením namočte semínka do vody, dejte je do směsi rašeliny a písčité půdy a následně je udržujte navlhčené. Potřebují stejně jako citrusy chladnou teplotu a také dostatek světla.

Zdroj obrázku: Freepik

Ananas nebo avokádo? Není problém ani u vás doma

Avokádo je skvělým ovocem, které ale ne každý má rád. Můžete si ho vypěstovat doma dokonce hned dvěma způsoby. Pecku vyjměte, omyjte a pak zasaďte do země. Počkejte, až vyraší listy, a nechte avokádo při teplotě okolo 18 stupňů. Avokádo miluje sluneční paprsky, hodí se na slunný parapet. Čím více světla mu dáte, tím rychleji uvidíte první listy a budete se moci těšit z ovoce.

Mohlo by vás zajímat:  Vitamínové doplňky nechte klidně v obchodě. Brusinkový džus působí na organismus stokrát lépe

Ananas je velmi jednoduché vypěstovat, i když to tak nevypadá. Stočte listy z horní části a odstraňte spodní. Výhonek by měl být vidět a takto ho zasaďte do květináče. Ananasy mají rády slunce a je důležité je udržovat ve vlhku. Pěstování tohoto tropického ovoce se vám jistě bude dařit.

Zdroj: https://www.lovethegarden.com/uk-en/article/10-easy-steps-growing-your-own-food
Přidat na Seznam.cz