Peppermint 2816233 1920

Není vždy třeba sahat po lécích, s bolestí v krku si poradí i domácí bylinky

S bolestí v krku nemusíte bojovat jen prášky a sirupy. Poraďte si doma za pomoci bylinek, které můžete pěstovat na zahradě, ale i na balkóně v květináči. Vyřešíte tak bolest přírodní cestou, bez zatěžování nemocného těla chemií a podstatně levněji. Bylinky tu byly vždycky a vždycky dobře pomáhaly, lidé je jen časem nahradili farmakologickými přípravky. Níže najdete byliny, kterými je možné bolest v krku zastavit.

  • Nejvíce známá je asi šalvěj.
  • Dále Vám může pomoci tymián, heřmánek nebo třeba máta.
Mohlo by vás zajímat:  Jaro je jako stvořené pro nové chutě a očistu organismu. Vojtěška vás rozhodně nezklame

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Stará známá šalvěj

Šalvěj patří mezi nejznámější byliny, které pomáhají proti kašli, ale i proti bolesti v krku. Má perfektní dezinfekční, protizánětlivé, a baktericidní účinky. Zmírňuje proto zánět v ústní dutině. Šalvěj by měla mít pokojovou teplotu, aby byla účinná. Uvařte si šalvějový čaj a vypijte ho, dokud je ještě teplý. Studený ani ohřívaný vám nepomůže. 

Použít můžete i jiné méně známé bylinky

Také tymián obsahuje obrovské množství vitaminů a účinných látek, které pomohou s bolestivým krkem. Opět se vyznačuje skvělými protizánětlivými a protibakteriálními účinky. Hydratuje podrážděné a vysušené hrdlo a chrání sliznici. Obdobně jako šalvěj je vhodné konzumovat tymián ve formě teplého bylinného čaje, který musí být čerstvý, ale použít se dá i jako balzám pro vnější tření krku.

Mohlo by vás zajímat:  Bylinky a květiny dokážou odehnat mouchy i další hmyz. Tyto druhy se hodí nejen na balkon
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Heřmánek je také skvělým pomocníkem v boji proti nachlazení, které bolest v krku doprovází. Používají se zejména květy, které obsahují ojedinělé léčivé složky. Co do složení je heřmánek nenahraditelný a drží jedno z předních míst v žebříčku léčivých bylin. Opět je nejlepší variantou vypít čerstvý teplý čaj.

Jako další se doporučuje i mátový čaj a samozřejmě bezkonkurenční med, který je možné smíchat s najemno nakrájenou cibulí.

Přidat na Seznam.cz