Pouring Olive Oil Into Spoon Green Park Garden Background

Jedinečný olivový olej se uplatní nejen v kuchyni. Oceníte jej doma i na zahradě

Olivový olej není jen skvělým dochucovadlem různých pokrmů, ale můžete ho využít ještě několika dalšími způsoby, o kterých možná ani nevíte. Je to přitom velmi jednoduché. Kvalitní olivový olej by měl mít doma každý z nás, protože nikdy nevíme, kdy a na co se nám bude hodit. My vám ukážeme nezvyklé způsoby jeho použití.

Máte na podrážce žvýkačku? Použijte olivový olej

Pokud máte na botách přilepenou žvýkačku, nemusíte zoufat, že už ji nikdy nedostanete dolů. Zkuste vzít trochu olivového oleje, navlhčete jím papírový ručník a vydrhněte podrážku. Díky oleji rychle pustí a budete mít boty znovu jako nové. Pomůže také v případě, že se žvýkačka dostane do vlasů. Vetřete ho do vlasů, počkejte deset minut a z vlasů ji pomalu odstraňte.

Mohlo by vás zajímat:  10 kroků, jak připravit zahradu na nadcházející mrazy

Olivový olej je skvělým prostředkem na nábytek. Dodá mu nový lesk a krásu. Můžete ho také použít k tomu, abyste ze své skříně vyhnali nejen moly, ale také nepříjemný zápach. Smíchejte 1/4 hrnku olivového oleje s citronovou šťávou nebo octem a poté směsí osvěžte nábytek. Skryjete tím drobné škrábance a oděrky, které najdete na povrchu dřeva. Hodit se bude také na kamenné parapety. Trochu oleje nalijte na parapet a povrchy otřete. Parapety se budou lesknout a také déle vydrží jako nové.

Mohlo by vás zajímat:  Podzimní péče o rostliny předejde chorobám a výskytu škůdců
Zdroj obrázku: Freepik

S olejem zmizí mšice a také skvrny od barvy

Jestli chcete mít lesklé kování nebo povrchy baterií, můžete je vyleštit právě hadříkem namočeným v olivovém oleji. Dodáte bateriím lesk a je to přírodní metoda, která je levná a také účinná. Ochrání kování před vodním kamenem a dalšími usazeninami. Snadno odstraníte také mšice z rostlin, pokud se na nich objeví. Nebudete potřebovat žádné drahé chemikálie, stačí olivový olej se saponátem.

Olej bude dobře fungovat také na odstranění skvrn od barvy. Jestli máte na rukou skvrny od krve nebo potravin, které barví, rozhodně byste po ruce měli mít olivový olej. Smíchejte ho s trochou soli nebo cukru a směsí si vyčistěte ruce. Poté si je klasicky umyjte vodou a mýdlem.

Zdroj: https://www.biltmoreoil.com/5-common-uses-of-oil
Přidat na Seznam.cz