Leaf 3283175 1920

Rostlinu nesmrtelnosti může pěstovat i začátečník, péče o ni je hračka

Rostliny v květináčích jsou velmi oblíbenou dekorací, kterou má spousta domácností na parapetu či na zahradě. Existují druhy, které se snadno pěstují a mohou přežít i v extrémních podmínkách. Jednou z nich je aloe vera, která se hojně využívá hlavně v kosmetickém průmyslu. Můžete ji mít na parapetu a klidně na ni může svítit přímé slunce. Pokud se o ni budete dobře starat, odvděčí se vám bohatým růstem a také pomůže od špatných látek v ovzduší. 

Říká se jí rostlina nesmrtelnosti

Aloe je rostlina, která se pěstovala již ve starověkém Egyptě. Díky svým vlastnostem byla aloe rychle přejmenována na „rostlinu nesmrtelnosti“. Aloe je léčivá rostlina, vyznačuje se růžicemi listů, které jsou naplněné gelem. Rostlina je klasifikována jako šťavnatá rostlina, dobře snáší sucho a nebojí se ani vysokých teplot.

Mohlo by vás zajímat:  Nezkušení pěstitelé dělají zásadní chyby, přitom péče o rostliny není složitá
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Aby vám aloe rostla, musí být umístěna na vhodném místě. Nebojí se přímého slunečního záření, takže je pro ni ideálním místem jižní nebo východní strana. Příliš málo světla může způsobit zežloutnutí listů a celá rostlina je pak náchylnější k napadení škůdci. 

Jak často aloi zalévat? 

Aloe není náročná na péči. Je to ideální druh nejen pro zapomětlivé, ale i pro začátečníky. Vydrží i velmi dlouhá období sucha. Stačí ji zalévat jednou za dva týdny malým množstvím vody. Během vegetačního období, které trvá od jara do října, je vhodné rostlině jednou za měsíc doplnit hnojivo, které je bohaté na draslík.

Mohlo by vás zajímat:  Pokojové rostliny pomohou vyčistit vzduch v domovech i kancelářích
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Pokud má dobré podmínky, aloe vera se rychle rozroste do značné velikosti. Rostou nejen zelené listy, ale také se na prázdných místech objevují nové růžice. Tato doba je ideální na přesazení rostliny do jiných květináčů. Starší rostliny dejte do větší nádoby, mladé květiny je třeba oddělit a umístit na substrát, který mírně navlhčete. Sazenice se tak rychle aklimatizují.

Přidat na Seznam.cz