Young Woman Holding White Cup

Čaj z chryzantémy může prodloužit život. Jedinečně působí na pokožku, metabolismus i zdraví kostí

Chryzantémový čaj má spoustu skvělých vlastností. Posiluje srdce, zlepšuje imunitní systém, odbourává stres, zlepšuje zrak a pomáhá s léčbou dýchacích cest. Chryzantémový čaj se vyznačuje aromatickou vůní a lahodnou chutí. Příprava čaje je velmi jednoduchá. Stačí zalít květy horkou vodou a nechat vyluhovat. Během louhování se z květů uvolňují antioxidanty, vitamíny a minerály. Již hotový čaj lze zakoupit ve specializovaných prodejnách zdravé výživy.

Zpomalení stárnutí a pozitivní vliv na pokožku

Vitamín A nám pomáhá ke zvládání stresu a má antioxidační účinky. Je to jeden z vitamínů, který je v čaji obsažený. Čaj má příznivý vliv na naši pokožku. Zklidňuje podráždění, ekzém a lupénku. Pomáhá i v boji proti vráskám a známkám stárnutí.

Mohlo by vás zajímat:  Správně nasušené bylinky si uchovají své aroma i léčivé vlastnosti

Podpora metabolismu a zdraví srdce

Chryzantémový čaj snižuje krevní tlak a riziko vzniku srdečních onemocnění. Čaj také snižuje hladinu cholesterolu. Kyselina listová, cholin, niacin a riboflavin obsažené v chryzantémovém čaji jsou velmi potřebné pro správné fungování organismu, metabolismu a udržování správné hladiny hormonů.

Zdroj obrázku: Freepik

Chryzantémový čaj proti stresu

Šálek čaje je spojený s relaxací a uklidněním po náročném dni. Proto je čaj z chryzantémy ten pravý. Uklidňuje mysl a uvolňuje nahromaděný stres.

Boj s osteoporózou a protizánětlivé vlastnosti

Čaj z chryzantémy je vynikajícím prostředkem při boji s chřipkou a nachlazením. Zmírňuje otoky v krku a dýchací potíže. Čaj pomáhá při bolestech hlavy. Málokterý čaj zlepšuje hustotu kostních minerálů a zabraňuje osteoporóze. Díky velkému množství minerálů tohle chryzantémový čaj dokáže. Čaj chrání oči před šedým zákalem a dalšími poruchami zraku. Při pití chryzantémového čaje se mohou objevit alergické reakce. Mezi nejčastější reakce patří vyrážka a podráždění očí.

Zdroj: https://thewoksoflife.com/chrysanthemum-tea-benefits/
Přidat na Seznam.cz