Funny Pigeon Bird Sitting Balcony Railing Outdoors

Nenechte svůj domov proměnit v holubník. Nezvané návštěvníky vypudí jednoduché metody

Holubi ve městech dokážou pořádně potrápit. Obzvláště nepříjemní jsou pro majitele balkonů, ale i parapety jim často slouží jako odpočívadlo. Založení hnízda je pak jen otázkou času. Vzhledem k tomu, že prevence je jednodušší než jejich následné odstraňování, podívejte se, jak holuby humánními způsoby vyplašit.

Holubi mohou být nebezpeční

Holubi prostor kolem sebe rychle kontaminují výkaly a ničí fasády. Jejich vrkání nás zase může rušit při odpočinku. Mnohem větším problémem je ale fakt, že přenášejí závažná infekční onemocnění, mezi která patří salmonelóza, toxoplazmóza a ptačí chřipka. Navíc jsou přenašeči mnoha parazitů, kteří mohou napadnout člověka.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí lékárnička skrývá několik produktů, kterými skvěle zahubíte mšice na rostlinách

Pro holuby je lákavý jakýkoliv nepořádek. Proto se snažte balkon udržovat v čistotě a nepoužívejte ho jako odkládací prostor. Nenechávejte zde zbytky jídla, které budou na holuby působit jako magnet. Pokud si všimnete, že sem ptáci nosí větvičky, ihned je odstraňte. Po čase se nechají odradit a najdou si k hnízdění jiné místo. Nezapomeňte si po čištění důkladně umýt ruce, zejména pokud odstraňujete holubí trus.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí sprej proti holubům

Zkuste si připravit domácí sprej na odpuzování holubů, který po nastříkání na parapety, zábradlí a balkonové vybavení ptáky vyplaší. Potřebovat budete pouze vodu a ocet ve stejném poměru. Nalijte směs do lahvičky s rozprašovačem a aplikujte na potřebná místa. Je ale třeba postřik často opakovat, zejména po dešti a za větrného počasí. Další variantou je umístit na balkon malé misky naplněné octem se špetkou mletého chilli.

Mohlo by vás zajímat:  Vyhodit listy z květáku je obrovská chyba. Připravit je lze na spoustu chutných způsobů

Holubi nemají rádi silné pachy. Pokud se vám ale ocet příliš nezamlouvá, můžete použít i jiné produkty s intenzivním aromatem. Stačí rozprostřít na potřebná místa pár kuliček naftalínu. Dalším účinným prostředkem jsou osvěžovače vzduchu do auta, kterých ale budete potřebovat několik. Poslední možností je deodorant určený pro muže s intenzivní vůní.

Zdroj: https://www.ovocontrol.com/how-to-get-rid-of-pigeons
Přidat na Seznam.cz