Woman Suffering From Pain Liver

Nejen alkohol. Játrům škodí i zelenina, bez které si mnozí nedokážou představit život

Játra patří mezi naše nejdůležitější orgány, a proto je potřeba o ně s láskou pečovat. Bohužel velmi často jim škodíme tím, co jíme nebo pijeme. Játra pak přestanou plnit svou funkci a snadno se stane, že se dostaví zdravotní komplikace. Ubližovat jim ale můžete i potravinami, které jsou na první pohled zdravé. Některé druhy zeleniny není vhodné konzumovat ve velkém množství.

Jakou mají játra funkci v našem těle?

Jídlo, alkohol a cukr mají největší vliv na lidské tělo, na játra obzvláště. Játra mají v těle velmi důležitou funkci. Najdete je v horní části břicha, kousek pod pravými žebry. Mají regenerační vlastnosti a díky tomu mohou snadno dorůst, pokud o část přijdete. Játra mají spoustu funkcí v lidském těle. Jejich obnovovací proces je ale velmi pomalý, proto je potřeba se o ně starat.

Mohlo by vás zajímat:  Voda z brambor je vhodné hnojivo pro pokojové rostliny, ty venkovní ochrání před mšicemi

Nadměrnou konzumací alkoholu je můžete poškodit nejvíce. Je potřeba dbát na to, aby dostávaly živiny, které potřebují. Bohužel, některé druhy léků mohou způsobit poškození jater. Jaterní buňky se velmi často ničí, kouření cigaret navíc může zvýšit riziko rakoviny. Vhodné není ani konzumovat velké množství nezdravých cukrů. Bohužel mezi potraviny, které játrům škodí, patří i takové, co jsou jinak pro tělo zdravé.

Zdroj obrázku: Freepik

Cibule může játrům škodit

Cibule obsahuje spoustu vitaminů a dalších látek, které jsou pro naše tělo potřebné. Navíc patří mezi přírodní antibiotika. Kromě toho se bude hodit například proti kašli nebo nachlazení. Není ale vhodná pro lidi, kteří trpí určitými zdravotními problémy. Cibule může ovlivnit činnost jater, protože stimuluje trávicí trakt.

Mohlo by vás zajímat:  Brambory patří k nejoblíbenějším přílohám. Díky snadnému triku nikdy neztmavnou

Může tak snadno dojít k přetížení jater a snížení jejich funkce. Cibule obsahuje také síru, která játra dráždí. Proto by tuto zeleninu měly vynechat osoby, které mají záněty, cirhózu nebo trpí jaterním selháním. Stejně jako játra i jiné orgány byste měli opečovávat, abyste byli zdraví dlouhá léta.

Zdroj: https://www.myliverexam.com/en/avoid-this-food-if-you-want-to-preserve-your-liver/
Přidat na Seznam.cz