Herbal Tea 1410565 1280

Snižte hladinu cukru v krvi přirozeně pomocí domácích bylinných čajů

Víte, jaká má být správná hladina cukru v krvi? Pokud jste nalačno, měla by být v rozmezí 70–‍99 mg/dl. Po jídle se ale zvýší, následně by ale neměla být vyšší než 140 mg/dl. Jestli si nejste jistí, že máte správnou hladinu cukru v krvi, můžete si u lékaře nechat udělat rozbor, který přinese přesné výsledky.

Zabere úprava stravy a životního stylu

Lékař by měl poradit, jak snížit hladinu cukru bez použití doplňků stravy. Můžete si sami upravit stravu a zařadit do života pohyb, abyste se cítili dobře. Do stravy zapojte hlavně bylinné čaje, které zabraňují vstřebávání cukru a hodí se především, pokud se cítíte nemocní nebo jste nachlazení.

Mohlo by vás zajímat:  Oblíbená bylinka vyžene pavouky z domu. Na oknech ochrání domov před nálety nenáviděných škůdců
Zdroj obrázku: Freepik

Vhodný je čaj z bílé moruše. Stačí přidat do 400 ml vroucí vody lžičku listů z moruše bílé, dejte také kořen ženšenu. Nechte pět minut vařit, vypněte, nechte trochu vychladnout a po celý den můžete popíjet. Udělat si můžete také čaj z oddenků z gaučové trávy. Tu vařte patnáct minut a dávejte si půl sklenice dvakrát denně po dobu tří týdnů. Tři lžíce sušených oddenků gaučové trávy zalijte litrem vlažné a převařené vody. Na hodinu odložte a poté vařte v zakrytém hrnci.

Mohlo by vás zajímat:  Magické účinky rozmarýnu jsou známy již staletí. Využijte jeho zázračné síly i vy

Udělat si můžete i pampeliškový čaj

Pokud se rozhodnete pro čaj z bílé moruše, můžete vroucí vodou zalít dvě čajové lžičky nasekané sušené moruše, nechte je po dobu deseti minut zakryté a následně přeceďte. Pijte dvakrát denně a vždy půl hodiny před jídlem. Zpomalí se vstřebávání cukru a budete se cítit lépe.

Zdroj obrázku: Freepik

Pampeliškový čaj se řadí mezi oblíbené. Stačí si nasbírat dostatek listů pampelišky, usušit je a používat. Stačí lžička na sklenici horké vody. Po uvaření několik minut počkejte, zakryté nechte stát asi deset minut a přeceďte. Můžete si pampeliškový čaj dávat 2–3krát denně hodinu před jídlem. Bylinnými čaji si nejen upravíte hladinu cukru v krvi, ale také zlepšíte trávení.

Zdroj: https://www.thehealthsite.com/fitness/diet/diabetes-5-delicious-teas-to-alleviate-blood-sugar-levels-776023/
Přidat na Seznam.cz