Young Green Seedlings Tomato Pots Wooden Background Woman Transplanting Seedlings Pricking Out

Někteří lidé zapichují do květináče zápalky. Tato podivná dekorace má ale dobrý důvod

Máte doma hodně pokojových rostlin a rádi se obklopujete zelení? Není se čemu divit, protože je to velmi uklidňující. Možná ale nevíte, že byste měli dávat sirky do květináče. Nevíte proč? Na to se dnes podíváme, protože se jedná o velmi jednoduchý a osvědčený trik, který může zachránit vašim rostlinám život.

Květiny v interiéru přináší mnoho výhod

Živé rostliny přináší nejen krásný dekorační prvek do vašeho domova, ale fungují také jako přírodní zvlhčovače vzduchu, což je důležité zejména během topné sezóny. Některé druhy rostlin umí výborně čistit vzduch, takže nebudete muset investovat tisíce do nevzhledné a hlučné čističky vzduchu. Místo toho můžete naplno využít přírodního čištění vzduchu od toxinů.

Mohlo by vás zajímat:  Užitečný plevel. Žahavé kopřivy podpoří růst jiných rostlin, kopřivové hnojivo je poklad

Kdy použít zápalky?

Rostliny jsou pro mnoho z nás nedílnou součástí domova a nedokážeme si bez nich představit život. Jedná se ovšem o živou, rostoucí věc, která si zaslouží správnou péči. Chcete-li zlepšit jejich stav, můžete využít sirky. Udělejte to zejména, když začnou vadnout a usychat. Může to být důsledkem špatné péče nebo přítomnosti škůdců. Zápalky budou vaší tajnou zbraní, jak jim zachránit život.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak tento malý produkt správně použít? Jednoduše vložte několik zápalek do země, aby jejich hlavička směřovala dolů. Jejich počet závisí na šířce květináče. Umístěte je cca 5 centimetrů od sebe. Poté rostlinu normálně zalijte jako obvykle. Po dvou dnech zápalky z půdy vyndejte. Hned si všimnete, že už na nich není síra. Pokud tam zbyla, celý proces za další tři až čtyři dny zopakujte.

Mohlo by vás zajímat:  Letní dovolená se blíží, nezapomeňte na ni ale připravit domácí rostliny

Proč to funguje?

Síra je skvělým způsobem, jak zastrašit všechny škůdce, kteří by mohli rostlinu napadnout. Zároveň má také dezinfekční vlastnosti, které pomáhají v boji proti některým druhům houbových chorob a posilují odolnost rostliny proti útokům škůdců i hub. Velkou výhodou je, že máte jistě zápalky doma a nemusíte používat chemické přípravky, které by nemusely mít ani tak silný účinek.

Zdroj: https://balconygardenweb.com/why-you-should-place-match-sticks-in-your-plants/
Přidat na Seznam.cz