Woman Hand Spraying With Water Spathiphyllum Using Pulverizer

Přesadit toulcovku zvládne i začátečník. Stačí jen dodržet jednoduchá pravidla

Máte doma toulcovku, které se nedaří, a proto je třeba ji přesadit do většího květináče? Ačkoliv je toulcovka na pěstování nenáročná a ráda se za péči odvděčí krásnými bílými květy, je třeba vědět, jak ji nejbezpečněji přesadit, když je stávající květináč příliš těsný pro přerostlý kořenový systém. Toulcovku byste měli přesazovat jednou za dva nebo tři roky, a to brzy na jaře.

Přesazujte do vhodné půdy

I když je interval přesazování poměrně dlouhý, vyplatí se zapamatovat si základní rady a pravidla. Připravte si nový květináč, který bude o něco vyšší a širší než ten stávající. Aby rostlina měla správné podmínky, vyberte jí vhodný substrát. Nejlepší půda je úrodná, humózní a dobře propustná, aby nehromadila přebytečnou vodu, protože to by mohlo mít za následek žloutnutí listů a hnilobu kořenů. Můžete také substrát smíchat s trochou rašeliny.

Mohlo by vás zajímat:  Pokud balkonové rostliny přestaly kvést, možná děláte při jejich péči několik chyb

Opatrně vyjměte rostlinu z květináče, ve kterém dosud rostla, a odstraňte co nejvíce starého substrátu. Dbejte na to, abyste nepoškodili kořeny. Pokud si všimnete, že jsou některé kořeny shnilé, odstřihněte je ostrými nůžkami. Při zasypávání rostliny zeminou v novém květináči ji opatrně nadzvedněte, aby se kořeny dobře usadily v novém prostředí.

Zdroj obrázku: Freepik

Při přesazení rostlinu namnožte

Okamžik přesazování je možné využít také k množení rostliny. Neměli byste to dělat při každém přesazování, stačí jednou za čtyři roky. Při množení přerostlý kořenový bal rozdělte nožem a řízky zasaďte do nových, malých květináčů. Obvykle lze z jedné rostliny získat dva nebo tři řízky. V ideálním případě byste je měli umístit na stinné místo s teplotou okolo 20 °C.

Mohlo by vás zajímat:  Jak se starat o letničky

Toulcovka je působivá nejen pro velké květy, ale také díky masivním pevným listům tmavě zelené barvy. Právě tato barva má velmi uklidňující účinek na zrak, především pokud často pracujete na počítači. Toulcovka má schopnost čistit vzduch a absorbovat toxické látky, proto toulcovku umístěte nejlépe do ložnice nebo obývacího pokoje.

Zdroj: https://www.bowhunter.com/editorial/3-tips-improve-accuracy-bow-quiver-system/368580
Přidat na Seznam.cz