Bunch Fresh Sage Light Wooden Table Selective Focus

Poznejte léčivé účinky šalvěje. Především ženy ocení její jedinečné vlastnosti

Šalvěj lékařská je cennou léčivou bylinou s mnoha užitečnými vlastnostmi. Dokáže zlepšit stav pokožky, bojovat proti virům a bakteriím napadajícím dutinu ústní a pomáhá také s ženskými problémy. Proč se vyplatí mít doma šalvěj? Stojí za to se s jejím fungováním dobře seznámit a využít její účinky naplno.

Co potřebujete vědět?

Šalvěj je bohatá na mnoho látek cenných pro zdraví. Stačí se podívat na její složení. Obsahuje těkavé oleje včetně thujonu, cineolu, kafru a pinenu. Seznam prospěšných složek, které se v šalvějí nacházejí, je samozřejmě mnohem delší. Zde stojí za zmínku flavonoidy a taniny, ale také pro ženy prospěšné fytoestrogeny.

Mohlo by vás zajímat:  Mšice na kopru zlikviduje přípravek z česneku, cibule nebo octa

Na ženské neduhy

Všechny tyto složky mají příznivý účinek na tělo, ale nejvíce se projeví při ženských potížích. Pomáhají řešit problémy, jako je silná menstruace, ale i doprovodné bolesti. Její účinky ocení i ženy v období klimakteria, jelikož dokáže zklidnit podráždění, poševní výtok nebo nepříjemné návaly horka.

Zdroj obrázku: Freepik

Problémy s dutinou ústní

Jedná se o poměrně časté potíže. Na takové neduhy působí skvěle výplach úst s pomocí šalvějového nálevu. Bylinku stačí vařit pod pokličkou, a když vychladne, vyplachovat odvarem ústa klidně několikrát denně. Snáze se tak zbavíte aftu či bolesti zubů, ale také angíny nebo nachlazení. Šalvěj má antibakteriální vlastnosti, takže ji lze užívat i jako prevenci zápachu z úst.

Mohlo by vás zajímat:  Chemické přípravky nejsou potřeba. Komáry odpudí bylinný repelent, jehož výrobu zvládne každý

Pro krásnou pleť

Pokud není stav vaší pokožky uspokojivý, vsaďte na šalvěj. Ta dokáže pleť dokonale vyčistit, snížit množství produkovaného kožního mazu a zlikvidovat bakterie podporující tvorbu pupínků. Má také velmi silný dezinfekční účinek, takže pomáhá s hojením ran. Dokáže urychlit regeneraci pokožky, ale také snížit pravděpodobnost vzniku jizev. Pomůže zejména všem, kdo bojují s nadměrným pocením nohou. Stačí je namočit do nálevu, abyste nejen pocítili úlevu, ale také snížili pravděpodobnost mykózy.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/sage
Přidat na Seznam.cz