Kvetiny Balkon1

Některé zahradní druhy květin mohou ozdobit také balkon v nespočtu kombinací

V dnešních květinářstvích nebo zahradnictvích najdete velké množství květin, které můžete pěstovat na balkoně i na zahradě. Dokonce některé obchody nabízejí rozvoz květin až k vám domů, takže to budete mít bez práce a ušetříte také čas, který byste strávili v obchodě při výběru.

Jaké rostliny se hodí na pěstování?

Mandevila je popínavá květina, která kvete od května do září a hodí se na balkony, pro které je většinou uměle zastavený její růst. Sibiřský ibišek kvete pouze přes léto. Podle odrůdy si můžete vybrat mezi růžovo-modrými, bílými nebo zvlněnými kvítky. Ibišek by měl být na místě, kde nefouká, aby se jeho květy neponičily.

Mohlo by vás zajímat:  Liána barevných květů ozdobí balkony od léta do prvních mrazů. Na jaře může Sundaville znovu rozkvést
Zdroj obrázku: Freepik

Vypěstovat si můžete vlastní sedmikrásky. Kvetou bíle nebo růžově, výjimka není ani karmínová barva. Jejími květy se můžete těšit od dubna do konce května. Můžete je vysazovat do truhlíků, potřebují pravidelnou zálivku, ale půda nesmí být přemokřená. Třikrát během doby kvetení byste ji měli přihnojit a nezapomeňte pro ně najít slunné nebo mírně zastíněné místo.

Petrklíče jsou různobarevné, můžete je spojit i s narcisy a hyacinty

Petrklíče hodně lidí pěstuje přímo v bytě, ale lépe jim bude venku na balkoně, kde budou mít stín. Můžete je vysadit do truhlíku společně s hyacinty nebo žlutými narcisy. Vytvoříte tak zajímavou kombinaci, kterou bude každý obdivovat. Navíc mají podobné nároky na pěstování, takže o ně budete snadněji pečovat.

Mohlo by vás zajímat:  Macešky jsou nenáročné a kvetou po dlouhé měsíce. Jedna chyba je však může zničit
Zdroj obrázku: Freepik

Maceška patří rozhodně na balkonové zábradlí. Existuje nesčetně barevných variant, které můžete v květináči nebo truhlíku různě kombinovat. Prodávají se také odrůdy, které se hodí do závěsných košů a většinou si je lidé dávají na stěny. Hortenzie jsou rostliny, které je vhodné vysadit až po 15. květnu, kdy už pominou všechny možné mrazíky. V teplém bytě se jim nebude dařit, proto je dejte na balkon, jejich květy jsou růžové, fialové nebo modré. Hnojte kvalitními přípravky určenými přímo pro tyto rostliny a zalévejte pravidelně, ale mírně.

Zdroj: https://www.countryliving.com/gardening/garden-ideas/g30472278/balcony-plants/
Přidat na Seznam.cz