Flower Pots Outside Window Balcony With Cloudy Sky Background

Bez květin je balkon smutný. Rozveselí ho i úplně obyčejné druhy rostlin

Hlavně v létě zdobí naše balkony a terasy nádherné květiny, které hrají všemi barvami. Mohou být sázeny už na jaře, ale jen pokud nejdou teploty pod bod mrazu, to by mohly uhynout. Na balkon se bude hodit většina květin, dostupných v obchodech, ale v článku se dozvíte, jaké jsou neoblíbenější.

Vybírejte nenáročné rostliny, které krásně kvetou

Mezi balkonové rostliny, které můžete vysadit, patří bezpochyby surfinie. Jsou velmi oblíbené, vypadají krásně, nejsou náročné na pěstování a jsou levné, takže je může mít opravdu každý. Existuje mnoho barevných druhů. Tato rostlina miluje teplo, takže ji určitě nedávejte do stínu. Zároveň je nutné ji chránit před deštěm nebo bouřkami.

Mohlo by vás zajímat:  Nejsou to vždy octomilky. Malý černý hmyz si rád smlsne na pokojových rostlinách, zakročte včas

Muškáty jsou klasika, která neomrzí. Na trhu jsou různé odrůdy, ale každá potřebuje pravidelnou zálivku, nejlépe ráno a večer, když není venku takové horko. Další jsou fuchsie. Připomínají svým vzhledem zvony a dokáží přežít skoro jakoukoliv péči. Nemají rády ostré slunce a zálivka jim stačí každých pár dní.

Zdroj obrázku: Freepik

Begonie jsou visící rostliny, lobelky okouzlí modrými květy

Velmi oblíbené jsou také begonie. Jejich květy jsou bohaté a na první pohled vás učarují. Nejsou ale vhodné na balkony, kam celý den praží slunce, protože se jim snadno spálí listy. Pravidelně je zalévejte, jejich půda má tendence rychle vysychat. Každé dva týdny by se měly pravidelně pohnojit.

Mohlo by vás zajímat:  Chytrý zavlažovací systém zachrání pokojové rostliny během dovolené

Lobelka je méně známá rostlina, která ale postupně víc a víc zdobí balkony i okrasné zahrady. Obráží modrými malými kvítky, které tvoří krásný celek. Můžete ji zasadit do závěsných květináčů, ve kterých bude velmi dobře vypadat. Samozřejmostí je pravidelné zalévání a hnojení, lobelka má ráda slunná místa.

Ať se rozhodnete jakkoliv, rozhodně neuděláte chybu s žádnou okrasnou květinou, která bude na balkoně nebo terase působit svými květy krásným dojmem. Poté už jen stačí myslet na pravidelné zalévání a u některých rostlin také hnojení.

Zdroj: https://www.countryliving.com/gardening/garden-ideas/g30472278/balcony-plants/
Přidat na Seznam.cz