Smoothie

Zapomeňte na kávu. Tyto netradiční výživné nápoje nakopnou organismus mnohem lépe

Nápoje ze zeleniny se mohou stát lepšími energetickými povzbuzovači než samotná káva. Zlepší činnost střev, jater, ale i ledvin. Celkově se vašemu metabolismu uleví. A pokud trpíte nafouklým břichem nebo zácpou, věřte, že tento způsob vás vleklých potíží zbaví. Nemluvě o tom, že doplníte velké množství vitamínů a minerálních látek.

Zvolte vodu s jablečným octem

Smíchejte dvě lžíce jablečného octa s jednou sklenicí vody. Ocet má dokonalé antibakteriální vlastnosti a při pravidelném užívání předchází nachlazení a zvyšuje imunitní systém. Pokud si ocet dopřejete na lačný žaludek, předejdete zácpě. Ocet s vodou doporučujeme pro všechny, kteří potřebují pročistit střeva a zároveň předcházet zácpě. Pokud trpíte cukrovkou, snížíte také hladinu glukózy v krvi. Ocet s vodou na lačný žaludek snižuje hladinu špatného cholesterolu, ale také triglyceridů v těle. Zvyšuje pocit plnosti a obnovuje bakteriální rovnováhu ve střevech.

Mohlo by vás zajímat:  Díky správnému skladování vydrží potraviny déle čerstvé a víc si na nich pochutnáme
Zdroj obrázku: Freepik

Pylová voda

Nápoj připravte večer a vypijte až další den. Budou vám stačit dvě lžíce pylu, které zalijete půl sklenicí převařené vody. Voda by měla být vlažná. Zamíchejte a nechte odstát do rána. Ráno sklenici doplňte teplou vodou, ale pozor, teplota by neměla překročit čtyřicet stupňů. Dále doporučujeme použít keramickou nebo plastovou lžičku, nikoli kovovou. Mohli byste totiž snížit účinek pylu. Tímto způsobem si připravujte nápoj po dobu alespoň tří týdnů, nejlépe až dvanáct. Včelí pyl je nejkomplexnějším produktem obsahujícím obrovské množství živin. Nápoj je vhodný pro lidi, kteří jsou každý den ve stresu nebo mají mnoho fyzické aktivity. Také není pochyb o tom, že pyl zvyšuje imunitu a podporuje léčbu neuróz, hypertenze a obezity.

Mohlo by vás zajímat:  Vyhněte se při zavařování typickým chybám. Po otevření budou vždy příjemně křupavé a lahodné
Zdroj obrázku: Freepik

Koktejl zeleno-banánový

Tento nápoj lze pít každý den, a to bez omezení. Kupte si rukolu, petržel a špenát. Stačí hrst rukoly, trochu petržele, hrst špenátu a dva šálky vody. Dále přidejte jeden banán, lžičku sezamových semínek a lžičku lněného semínka. Směs skvěle doplní energii a síly.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/natural-energy-drinks
Přidat na Seznam.cz