Girl With Herpes Sick Mouth Symptom Lips Cold Red Round Concept Finger Near Head Woman Face Healthcare Infection Close View

Jakmile se objeví, lidé utíkají do lékárny. Opar přitom vyléčí i zelenina, med či bylinky

Herpes je kožní vyrážkou, která se nejčastěji vyskytuje v oblasti rtů. Tento nevzhledný útvar je doprovázený nepříjemným svěděním, bolestí a pálením. V lékárně najdete dostatek léků, jak se zbavit tohoto problému. Existují však i domácí metody, jak opat vyléčit, aniž byste utráceli peníze.

Co je to herpes

Herpes je časté onemocnění způsobené viry HSV1 a HSV2 ze skupiny Herpes simplex. Lidé jsou sami o sobě zdrojem herpetické infekce a každý, u něhož se opar někdy objevil, už bude doživotně nositelem této infekce. Opar se vyskytuje v oblasti rtů a trvá několik dnů, než zmizí.

Mohlo by vás zajímat:  Vyhodit listy z květáku je obrovská chyba. Připravit je lze na spoustu chutných způsobů

Herpes se obvykle léčí náplastmi či gely. Čas hraje docela významnou roli. Čím dříve zareagujeme, tím lépe a šetrněji se zbavíme nepříjemného problému. Jestliže se nemoc vrací, tak je potřeba nasadit antivirotika, protože konvenční léčba je kontraproduktivní. Existují jednoduché domácí prostředky, které nám pomohou rychle zatočit s herpetem.

Na domácí pastu stačí 3 ingredience

Mezi nejoblíbenější způsoby léčby oparů se považuje přikládání kousků česneku a cibule na postižená místa. Někteří lidé si potírají opar také medem, protože předchozí ingredience mohou dráždit pokožku, navíc med má uklidňující účinky. Recept na léčivou pastu je velice jednoduchý!

Mohlo by vás zajímat:  Krtince dohánějí zahradníky k šílenství. Vyhnat škůdce z pozemku pomohou samotné rostliny

Stroužek česneku rozdrťte v hmoždíři, přidejte malé množství cibule a lžičku medu. Poté danou pastu rozetřete na postiženém místě.

Zdroj obrázku: Freepik

Další jednoduché prostředky

Podobně působí i citrón, který je znám pro své antiseptické vlastnosti. Na dané místo stačí několikrát denně přiložit plátek citrónu. Později se vyplatí dané místo navlhčit medem.

V boji proti oparu pomůže i meduňka, která má antibakteriální a regenerační vlastnosti. Pro vyzkoušení jejích účinků stačí přiložit na nemocnou oblast obklad z uvařené a vychladlé bylinky. Podobně působí i další rostlinky, jako je:

  • máta,
  • šalvěj,
  • černý čaj (má také antivirové vlastnosti).
Mohlo by vás zajímat:  O čistý gril se lze postarat i domácími prostředky

Rozhodně stojí za to vyzkoušet pár z daných tipů, protože jde o přírodní cestu, určitě některé potraviny máte doma.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/151739
Přidat na Seznam.cz