Echinacea

Echinacea právem patří mezi oblíbené květiny, ale pouze v jedné barvě je opravdu poklad

Už jste někdy viděli tuto zajímavou květinu bez vůně s pichlavým středem? Možná jste si právě proto někdy položili otázku, proč si ji lidé na zahradě pěstují ve velkém množství. Pokud vás to opravdu zajímá, máme pro vás odpověď. Echinacea je totiž léčivka, která dokáže pomoci s různými zdravotními problémy. A právě to je jeden z hlavních důvodů, proč byste měli i vy začít tuto kouzelnou rostlinu pěstovat na své zahradě.

Zdroj obrázku: Freepik

Zasaďte ty s fialovým květem

Ptáte se, proč byste měli zvolit echinaceu právě ve fialové barvě, ačkoli tato rostlina kvete v mnoha jiných odstínech? Pokud chcete, aby byla vaše echinacea maximálně léčivá, sáhněte právě po rostlinách s fialovými okvětními lístky. Ty totiž obsahují nejvíce léčivých látek. Echinacea s fialovými květy má poměrně silné protizánětlivé vlastnosti, a to zejména čerstvá. V sušeném stavu je prospěšná především pro zlepšení imunity. Dejte pozor na to, abyste si koupili pouze starší odrůdu. Novější odrůdy se sice vyznačují květy mnoha barevných palet, ale bohužel postrádají všechny léčivé vlastnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Pivoňky ve váze vydrží déle čerstvé díky správnému řezu a čerstvé vodě
Zdroj obrázku: Freepik

Pěstování echinacey

Echinacea je rostlina, jejíž domovinou je mořské klima, a právě od toho se musí odvíjet péče o ni. Je tedy velmi důležité, abyste rostlinu umístili na slunné místo. Mnohem hezčí jsou zasazené do větších trsů. Půda by měla být bohatá na živiny a vzhledem k její původní domovině neustále mírně vlhká. Vhodné je dopřát rostlině každým rokem dostatečné množství kompostu. Pozor si dejte na deštivá období, jelikož je echinacea náchylná k plísním. Proto chraňte rostliny v deštivých dnech vhodnými fungicidy, které zajistí použitelnost rostliny pro léčivé účinky.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/gardening/a20707261/grow-echinacea/
Přidat na Seznam.cz