Pokojove Rostliny1

Pěstování rostlin nebývá nic těžkého, několik zásadních chyb je ovšem může zahubit

Pěstování rostlin většinou není žádná věda, ale i tak se najdou problémy, které nás mohou překvapit. Někdy i sami uděláme chybu, kterou si včas neuvědomíme, a květina tak může trpět. Na jaké chyby můžete narazit a na co si dát pro příště pozor?

Pokojové květiny jsou většinou krásnou dekorací

Pokojové rostliny, které máte v květináčích, jsou nejen ozdobou místnosti, ale také plní funkci čističe. Zbaví totiž vzduch toxinů a dalších škodlivých látek, které jinak vdechujeme. Je ale nutné rostlinám dopřát kvalitní zázemí a péči, aby fungovaly, jak mají, a aby rostly a také kvetly. Měli byste se tak vyvarovat základních chyb, které možná už každý udělal a zaplatil za to svými poklady.

Mohlo by vás zajímat:  Nejen řeřicha: na jarním parapetu vyroste během pár dní také oves
Zdroj obrázku: Pixabay

První chybou je, že lidé často rostliny přelévají, i když to není nutné. Rostlinu byste měli zalévat pouze v případě, kdy má opravdu suchý substrát, protože jinak se může stát, že bude mít vody mnoho a budou hnít její kořeny. Většině rostlin stačí zálivka dvakrát týdně. Naopak se může také stát, že na rostlinu zapomenete a nezalijete ji několik týdnů vůbec. Některé rostliny tím možná potěšíte, ale většina z nich bude mít suché listy a také kořeny, protože nebudou mít dostatek živin.

Mohlo by vás zajímat:  Odmrazit mrazák a vyčistit lednici není těžké. Se správným postupem to půjde snadno

Rostliny nedávejte na přímé slunce a pozor na nadměrné hnojení

Další zásadní chybou je, že rostliny dáváme na tmavá místa, kde nemají dostatek slunečního svitu. Na druhou stranu je nikdy nedávejte na přímé slunce, které může listy spálit. Bude jim stačit světlé místo, kde budou mít stálou teplou a dostatek světla a kde budou mít v noci také chladněji. Jestli dáte rostlinu do rohu, může se stát, že vůbec nevyroste.

Zdroj obrázku: Freepik

Stejně jako s vodou může být problém i s nadměrným hnojením. Květiny potřebují podpořit v růstu hlavně na jaře, ale s hnojivem to nepřehánějte. Rozhodně zde neplatí, že čím víc hnojiva, tím poroste květina rychleji. Některé rostliny ale hnojení vyžadují a naopak se může stát, že při jeho nedostatku uhynou. Proto je dobré si prostudovat pěstování té dané odrůdy rostliny, abyste nebyli překvapení a hnojivo měli doma vždy připravené.

Zdroj: https://www.gardeningchannel.com/growing-healthy-indoor-plants/
Přidat na Seznam.cz