Bylinky3

Bylinky zakoupené v květináči je možné sklízet po celý rok. Stačí dodržet několik zásad

Pokud jste si pořídili domů bylinky zakoupené v květináči a nejsou od zahradníka, většinou se jedná o bylinky určené k jedné spotřebě. To znamená, že až bylinku celou ostříháte, budete ji muset vyhodit, protože neobrazí. Pokud se k ní ale zachováte podle tohoto návodu, můžeme vám zaručit, že se vaše bylinky znovu zazelenají.

Zdroj obrázku: Freepik

Přesazení

Když si přinesete domů bylinku z běžného obchodu, okamžitě ji přesaďte. Klidně jí můžete ponechat původní květináč, jen jde o to, abyste vyměnili nevhodnou hlínu, ve které jsou bylinky prodávané. Bylinky potřebují mít neustále mírně vlhkou půdu, v obchodě je najdete zasazené v rašelině, která tento účel rozhodně nesplňuje. Kupte si proto substrát vhodný pro bylinky.

Mohlo by vás zajímat:  Muškáty porostou a bohatě pokvetou díky výživným domácím hnojivům

Správné umístění a péče

Bylinky, které pěstujete doma v květináči, můžete mít k dispozici po celý rok. Postačí jen, když jim najdete správné stanoviště a poskytnete tu správnou péči. Bylinky by měly dostat potřebné množství světla a slunce. Milují rozptýlené světlo, proto pokud můžete, dopřejte jim ho. Pozor dejte na vhodné umístění. Okenní parapet je sporná záležitost. Bylinky sice mají rády mnoho světla, ale přímé sluneční záření by měly mít k dispozici pouze tak hodinu denně.

Mohlo by vás zajímat:  Pro dobře střižený trávník je důležité dodržet několik pravidel
Zdroj obrázku: Freepik

Jak už bylo zmíněno výše, bylinky by měly být zasazené ve speciálním substrátu vhodném pro byliny a měli byste jim udržovat neustále mírně vlhkou půdu. Pozor, opravdu jen mírně, abyste je nepřelili. Bylinky zalévejte nejlépe dešťovou vodou, pokud ji nemáte k dispozici, druhá nejlepší varianta je měkká odstátá voda, pokud nemáte ani tu, dbejte, aby byla voda z kohoutku několik hodin odstátá. Právě proto, že bylinky potřebují neustále vlhkou půdu, by měly být zalévány jednou za 3 dny. Pokud vidíte, že rostlince něco chybí, přihnojte ji vhodným přípravkem, ale rozhodně není nutné hnojit bylinky nějak pravidelně. Při dostatečné péči budou vaše bylinky jen prospívat, i ty koupené v běžném obchodu.

Zdroj: https://www.betterpetsandgardens.com.au/gardens/edible-plants-and-gardens/growing-herbs-in-pots/
Přidat na Seznam.cz