Succulents 2347550 1280

Pět nenáročných pokojových rostlin, o které se zvládne postarat i začátečník

Chcete pěstovat pokojové rostliny, ale máte pocit, že na to nemáte vlohy a bojíte se, že se vám nebude dařit? V takovém případě si vyberte některé z nenáročných druhů, které jsou vhodné i pro začátečníky.

Zamiokulkas

Zamiokulkas je teplomilná rostlina, ale přežije i nižší teploty. Nevyžaduje žádné speciální zalévání a díky dužnatým listům vydrží i  bez vody, když zapomenete na zálivku. Zároveň jde o druh odolný proti škůdcům.

Zdroj obrázku: Pixabay

Tchýnin jazyk

Tchýnin jazyk je nejodolnější pokojová rostlina. Klidně zvládne i celý měsíc bez zalévání a většinou nepotřebuje ani příliš velké množství světla, takže se může hodit i do tmavších bytů. Jde o skvělou pokojovou rostlinu pro lidi, kteří cestují a tráví málo času doma. Kromě klasické zelené varianty si můžete pořídit také originální pruhované.

Mohlo by vás zajímat:  Každá rostlina si zaslouží to nejlepší. Poznejte, jak se postarat právě o tu svou

Orchideje

Další oblíbenou pokojovou rostlinou s malými nároky na pěstování jsou orchideje. Ty potěší hlavně dlouhým kvetením. Potřebují však trochu více světla, propustný substrát a pravidelnou zálivku. Na druhou stranu však mohou vykvést i bez většího speciálního úsilí. Hlavně v bytech se suchým vzduchem vyžadují občasné mlžení, aby správně prospívaly a vykvetly.

Zdroj obrázku: Pixabay

Vánoční kaktus

Nenáročnou a často kvetoucí domácí rostlinou je také vánoční kaktus. Protože jde o sukulent, nepotřebuje často zalévat. Tento druh navíc nevyžaduje ani přímé slunce, takže může bez problémů růst a prosperovat na běžném okenním parapetu.

Mohlo by vás zajímat:  Když meteorologové předpovídají silné mrazy, vyžaduje většina rostlin mírně odlišnou péči

Dracéna

Pro začátečníky se skvěle hodí také dracéna. Vystačí si s menším množstvím světla a náročná není ani na zálivku. K dispozici jsou klasické zelené varianty i zajímavé s pruhovanými listy, které se stanou skutečnou ozdobou interiéru. Dracéna je skvělá pro začínající pěstitele, protože dobře roste bez velkých nároků na speciální podmínky, takže dokáže tolerovat i případné drobné chyby a nedostatky.

Přidat na Seznam.cz