Christmas Beer Bottles Arrangement Still Life

Pozvěte svůj fíkus na pivo. Rostlina ožije, krásně zezelená a bohatě poroste

Fíkus je velmi populární pokojová rostlina. Nejenže se lehce pěstuje, ale také roste poměrně rychle a dodává skvělou atmosféru každému domovu. I když fíkus snadno vydrží zimní topnou sezónu, existuje jednoduchý patent, který jej může dále posilovat. Připravte svému fíkusu výživný nápoj z piva.

Milovník piva

Zalévání některých druhů květin pivem je mezi odborníky na rostliny mimořádně populární metoda. Toto hnojivo bude výborně fungovat zejména na fíkus. Ukazuje se, že zalévání tímto chmelovým nápojem zlepšuje celkový stav rostliny. Posílení rostliny je dáno živinami obsaženými v pivu.

Mohlo by vás zajímat:  Před odjezdem na dovolenou je třeba pokojovým rostlinkám zajistit pravidelnou vláhu

Pivo obsahuje ječný slad, droždí a chmel. Také obsahuje minerály jako draslík, fosfor a vápník. Hnojivo, jehož hlavní složkou je pivo, urychluje vývoj kořenů a dále je posiluje. Pravidelné používání této neobvyklé živiny dává listům zdravou záři a pevnost. I když má pivo schopnost posilovat fíkusy, nelze jej použít za každých okolností.

Zdroj obrázku: Freepik

Použití piva na květiny

Za zmínku stojí, že pivo, kterým chceme zalévat květiny, nesmí obsahovat žádné bublinky, takže pokud vám zůstane po rodinné oslavě pivo v láhvi a už vyprchalo, nevylévejte ho do dřezu. Když budete používat čerstvé pivo, rostliny poškodíte. Určitě se k tomuto účelu nehodí ochucená piva, jejichž složení je plné umělých barviv a nadbytečných sladidel.

Mohlo by vás zajímat:  Některé pokojové rostliny se těší velké popularitě, přesto mohou být nebezpečné

Pro domácí hnojivo na fíkus potřebujete pouze zvětralé pivo a sklenici převařené vody. Zkombinujte je v poměru 1 : 1 a poté přelijte do láhve s rozprašovačem. Hotovou směs můžete okamžitě použít k zalévání fíkusu. Je důležité tuto metodu nepoužívat více než jednou měsíčně. Díky tomu posílíte rostlinu a to se promítne do jejího lepšího vzhledu.

Zdroj: https://fertilizerpick.com/best-fertilizer-for-ficus-hedge/
Přidat na Seznam.cz