Cibulove Slupky1

Cibulové slupky se vypořádají se škůdci na zahradě i doma. A dokonce pomohou našemu zdraví

Máte doma hromadu cibulových slupek a nevíte, co s nimi? Můžete je postupně posbírat také po sousedech a my vám poradíme, co se slupkami doma provést, aby byly užitečné. Spoustu jich zůstane také v obchodě, protože lidé, než si cibuli vyberou, jí od několika vrstev pomohou.

Cibulové slupky se hodí na spoustu věcí v domácnosti

Jestli si chcete vyrobit účinný repelent proti mšicím a dalšímu hmyzu, který napadá vaše rostliny, můžete k tomu využít právě slupky od cibule. Nejjednodušší bude je rozemlít na prášek, k tomu poslouží obyčejný mlýnek na kávu. Posypte je po keřích a rostlinách a je to hotovo. Můžete opakovat každých pět dní a nezapomeňte také po každém dešti, který prášek snadno spláchne.

Mohlo by vás zajímat:  Bramborová mouka vás nenechá ve štychu během vaření, ale ani během jarního úklidu
Zdroj obrázku: Freepik

Ze slupek si můžete vyrobit také přírodní přípravek, kterým budete květiny stříkat. Můžete je použít jak na pokojové rostliny, tak na ty venku v zahradě. Stačí si připravit 50 g slupek z hnědé cibule a na ty nalít 2,5 litru vody. Nechte působit přes noc a přeceďte. Nastříkejte důkladně na rostliny, včetně spodní strany listů. Takovou léčbu můžete provádět každé dva dny.

Pomocí cibulových slupek se zbavíte akné

Připravte si doma také infuzi, díky které se zbavíte nežádoucích pupínků na obličeji. Slupky mají spoustu cenných složek, navíc obsahují kvercetin. Ten má protizánětlivé účinky. Stačí hrst slupek zalít vroucí vodou, nechat deset minut zakryté a nakonec nanést na pokožku. Pokud trpíte na záněty, budete se cítit lépe a slupky budou dobře fungovat také na alergii.

Mohlo by vás zajímat:  Zdraví těla začíná ve střevech. Většina lidí si tento orgán systematicky ničí
Zdroj obrázku: Freepik

Kromě toho slupky využijete hlavně o Velikonocích, protože se díky nim krásně obarví vejce. Použít je můžete při tvoření s dětmi, fantazii se meze nekladou. Navíc skvěle fungují také proti bolesti v krku, rýmě nebo aftám. Pokud doma nemáte krém na zmírnění otoků nohou, pomohou také. Stačí je povařit v 300 ml vody. Zmírňují rovněž problémy se křečovými žílami.

Zdroj: https://balconygardenweb.com/onion-skin-uses-peel-benefits/

 

Přidat na Seznam.cz