Orchids 5913550 1280

Několik pravidel, jak správně pečovat o orchidej, aby se odvděčila krásnými květy

Nádherné a jemné květy, krásný vzhled i orientální styl. To jsou hlavní znaky, které oblíbenou orchidej provází. Tyto květiny nejrůznějších barev jsou k vidění snad ve většině domácností. Málokdo ale ví, jak se správně o tuto rostlinu starat.

Pokud i vás očarovala orchidej svým vzhledem, pak ji s největší pravděpodobností na jednom z vašich interiérových míst máte vystavenou. Dlouhé stonky plné zajímavých květů mohou zdobit jak ložnici, tak například obývací pokoj nebo kuchyni s jídelnou dohromady.

Orchidej je oblíbeným dárkem

Jistě nám dáte za pravdu, když řekneme, že jednou z nejoblíbenějších květin, které se dávají jako dárek k svátku či narozeninám, je právě orchidej v květináči. Málokdo však myslí i na péči, kterou musí obdarovaný dát květině v dalších dnech, měsících i letech. Péče o orchidej totiž není tak snadná, jako u jiných druhů pokojových rostlin.

Mohlo by vás zajímat:  Vypěstujte si vlastní Adélu. Některé masožravky můžete mít doma
Zdroj obrázku: Pixabay

I když nejvíce pozornosti u této květiny míříme směrem ke květům, měli bychom pečovat především o kořeny. Právě kořeny jsou nejvíce náchylné a závisí na nich celkový stav a vzhled květiny. Kořeny orchideje nesmí být nikdy úplně suché.

Nikdy pro zalévání nepoužívejte chemicky filtrovanou vodu nebo vodu příliš studenou. Nejlepší volbou je voda den odstátá, aby měla přirozenou pokojovou teplotu. Orchideje jsou také velmi náchylné na své ovzduší kolem. Potrpí si na čerstvý vzduch a pokud je necháte příliš dlouho v přetopené, nevětrané místnosti, nejspíš brzy začnou pomalu odumírat.

Mohlo by vás zajímat:  Pokojové rostliny mají specifické požadavky na zálivku i hnojení, není ovšem těžké je splnit
Zdroj obrázku: Pixabay

Vyhněte se kouření nebo špatnému větrání

Dobrou volbou není dokonce ani místnost, ve které kouříte nebo například kuchyň, ve které po uvaření nevyvětráte. Všechny tyto pachy nebo radikální střídání teplot mohou orchideji uškodit. Orchidej je zkrátka velmi náročnou květinou, která se vám při správné péči odvděčí krásnými, jemnými květy těch nejkrásnějších barev.

Přidat na Seznam.cz