3960

Několik pravidel a opatření zmírní projevy jarní alergie

Jaro pomalu začíná a s ním přirozeně přijde také pylová sezóna. Jestli s tím máte problémy, měli byste sledovat, kdy začínají kvést stromy, květiny a keře ve vašem okolí. Podle toho se můžete také připravit na toto těžké období v roce. A můžete se i zásobit léky, které vám pomohou pylovou sezónu zvládnout v pořádku a v pohodě.

Po příchodu domů se opláchněte

Pylové útoky můžete zvládnout i bez léků. V první řadě se vždy převlékněte a opláchněte si ruce a obličej po příchodu z venku. Hodně vám to pomůže zvládnout to nejhorší období. Venku na vás ulpí hodně pylu, ale po příchodu domu se ho můžete poměrně snadno zbavit. Alespoň z velké části. Proto je důležité, abyste měli oblečení na doma a oblečení na ven.

Mohlo by vás zajímat:  Co ještě nevíte o slivovici?

Používejte antihistaminika

Pro případ nouze byste měli mít doma také léky na alergii. Některé z nich najdete v lékárně bez předpisu. Domluvte se ale se svým lékařem. Možná vám doporučí jiné léky, které budou efektivnější, šetrnější k vašemu tělu a budou na předpis. Máte-li již vyzkoušená nějaká antihistaminika, tak se jich držte a ujistěte se, že je máte doma ještě před začátkem pylové sezóny.

693
Zdroj obrázku: Freepik

Správné větrání a pravidelný úklid

V nejhorším pylovém útoku byste neměli příliš větrat, aby se vám pyl nedostával tolik domů. S tím souvisí také pravidelný úklid. Každých pár dnů utřete parapety z vnitřní i vnější strany oken, utřete doma prach a vytřete podlahy. Tím zajistíte, že budete mít doma minimální množství pylu a nebudete mít doma takové problémy. Využít můžete také sílu čističky vzduchu.

Mohlo by vás zajímat:  Využití hliníkové fólie je všestranné. Ušetří práci s prádlem i peníze za vytápění

Dávejte si pozor na sušení prádla venku

Sušit prádlo venku má velké výhody, ale během pylové sezóny to není dobrý nápad. Venku se na oblečení usadí pyl, který si potom přinesete domů a budete ho nosit na sebe. Počkejte alespoň během té nejhorší doby a sušte prádlo doma na věšáku nebo v sušičce. Jakmile pomine největší období kvetení, můžete znovu věšet prádlo venku na šňůře.

Zdroj: https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/hay-fever/in-depth/seasonal-allergies/art-20048343
Přidat na Seznam.cz