Garden 1290801 1920

Základní výbava každého zahrádkáře nemusí stát moc, a ušetří čas i námahu

Na světě snad není jediného zahrádkáře, kterému by se nehodilo nové vybavení. Chcete se vyhnout tomu, že budete svým blízkým dávat stále stejné dárky a přitom víte, že mají krásnou květinovou, ovocnou nebo zeleninovou zahradu? Dejte jim tentokrát něco, co skutečně ocení, bude to praktické a skutečně to využijí. A pokud jste si všimli, že jim v dílně něco chybí, máte nejlepší možnost jim udělat radost. Pořídit jim můžete např.:

  • Palcový viniční nůž,
  • Nůžky s jehlovým nosem nebo nůžky na ovoce,
  • Krmítka pro ptáky,
  • Taška na zahradu.
Mohlo by vás zajímat:  Největší chyby, které ničí balkonové rostliny: přestaňte je dělat a balkon se promění v džungli

Praktické nástroje na zahradu

Prořezávání větví je činnost, kterou musí dělat mnoho lidí a jen pár z nich na to má správné nástroje. Musí tak vynaložit zbytečné úsilí. Pořiďte majitelům stromů nebo keřů příjemný, ostrý nůž. Bude se jim s ním pracovat velice snadno s větší kontrolou řezu a věřte, že s radostí svou starou pilku nebo nůžky odloží.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Další praktickou možností jsou nůžky s jehlovým nosem. Nůžky s jehlovým nosem má doma málokdo, a přitom jsou úžasně praktické. Používat je mohou při drobnějších prořezávání ovocných stromů. Nejsou vůbec těžké, takže to s nimi lehce zvládnou i ženy a přitom jsou vysoce kvalitní a vydrží věčně. Vyrábí se totiž z uhlíkové nebo nerezové oceli.

Mohlo by vás zajímat:  Barvu hortenzie můžeme snadno ovlivnit úpravou půdy

Něco pro potěchu

Pozorovat během zimy ptáky je úžasná věc, a to nejen pro děti. Usnadněte to svým přátelům a pořiďte jim krásné a stylové krmítko, které budou moci umístit prakticky kamkoli. Odborníci doporučují zavinovací styl nebo tzv. torpédo. Do těch se dostanou skutečně jen ptáci a jídlo jim nebudou krást veverky a jiná zvířata.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Konec bolavým zádům

Šikovná taška, kterou za sebou můžete snadno tahat po celé zahradě a používat ji při ořezávání trávníků, odstraňování plevelu a dalších menších pracích, je k nezaplacení. Vaši známí se jinak budou muset tahat s těžkým kyblíkem, kolečkem nebo pytlem, což je nepříjemné, těžké a velice nepraktické. Usnadněte jim práci na zahradě a zaručeně vám budou vděční.

Mohlo by vás zajímat:  Pro zdraví i krásu: aloe vera je jedinečná rostlina, kterou doma ocení každá žena

 

Přidat na Seznam.cz