Spring Houseplant Care Waking Up Indoor Plants Spring Woman Is Transplanting Plant Into New Pot

Někdo kupuje drahé čističky vzduchu, jinému stačí doma tahle obyčejná rostlina. Skvěle vypadá a likviduje vše, co lidské tělo nesnáší

Lopatkovec je v českých domácnostech jednou z nejoblíbenějších rostlin vhodných do interiéru. To má hned několik důvodů. Právě lopatkovec je velmi nenáročnou pokojovkou vhodnou pro každého. Má velmi nízké požadavky na podmínky, je přizpůsobivý a díky tomu se mu daří opravdu v každé domácnosti. Kvete příjemnými bílými květy, které se opět hodí do každého stylu interiéru. Kromě všech těchto výhod se také napříč českými kouty traduje, že je lopatkovec rostlinou, která nesmí chybět v žádné domácnosti právě proto, že čistí vzduch. Jak to tedy s touto vlastností lopatkovce je?

Mohlo by vás zajímat:  I koupelnu mohou zútulnit krásné rostliny. Některé jí dodají pravý nádech exotiky

Rostlina místo čističky vzduchu

A právě to je lopatkovec, taková živá čistička vzduchu. Že si nedokážete představit, jak takové čištění ovzduší pomocí rostliny funguje? Rostlina svým dýcháním absorbuje všechny škodlivé látky, které se ve vzduchu nachází. Lopatkovec má na svých listech nepatrné dírky, kterými tyto nebezpečné částečky pohlcuje. Ovšem aby rostlina mohla vykonávat svou funkci, je potřeba, aby měla čisté listy. To znamená, že na nich nesmí sedět prach. Částečky prachu by zanesly malé dírky v listech a rostlina by pak sice mohla dýchat, ale už by nevdechovala nebezpečné částečky, a tudíž nebyla schopná vyčistit vzduch.

Mohlo by vás zajímat:  O fíkus se postará i začátečník, stačí dodržet několik jednoduchých pravidel
Zdroj obrázku: Freepik

Umístění lopatkovce

Tato vysoce dekorativní rostlina je velmi přizpůsobivá. Vyhněte se přímému slunečnímu světlu, které by mohlo spálit její cenné listy, umístěte ji buď do polostínu, nebo na stanoviště s rozptýleným světlem. Ani úplná tma by jí nedělala úplně dobře. Co se týká zálivky, stačí lopatkovec zalít jednou týdně. Snažte se jej zalévat raději střídmě, než abyste jej přelili. Lépe zvládne nedostatečnou zálivku než přemokření, uhnívání kořenů je pro něj nebezpečné. Pokud dokážete dodržet těchto pár zásad, odmění vás čistým vzduchem i spoustou bílých květů.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/houseplants/peace-lily/do-peace-lilies-help-air-quality.htm
Přidat na Seznam.cz