Ants 4239 1920[1]

Vyhnat nevítané mravence z domu pomohou překvapivě účinné přírodní prostředky

Mravenci patří k velice užitečným druhům hmyzu, starají se o očistu půdy od rostlinných a živočišných zbytků a významně přispívají k jejímu provzdušnění. Pokud se však dostanou do našich domácností, stávají se přítěží a je potřeba je účinně vykázat. Kromě nejrůznějších insekticidních přípravků na chemické bázi však existuje i řada přírodních způsobů, jak problém s mravenci vyřešit.

Tea tree olej

Tea tree olej neboli olej z čajovníku se v boji s mravenci osvědčil jako velice účinný prostředek, protože jeho výraznou vůni mravenci netolerují. Výhodou jsou rovněž dezinfekční účinky. Pokud jde o způsob jeho použití, osvědčilo se vyrobit kuličky z vaty a zakápnout je trochou esenciálního oleje. Kuličky poté rozmístěte na všechna místa, kde jste mravence zpozorovali nebo kudy vedou jejich pravidelné trasy.

Mohlo by vás zajímat:  Nalákejte na svou zahradu berušky. Pomohou ochránit rostliny před mšicemi

Hřebíček a bobkový list

Ačkoliv většině lidí tyto druhy koření příjemně voní, mravence odpuzují. Této skutečnosti lze tedy úspěšně využít, a to ať při výskytu mravenců, nebo v rámci prevence. Jednotlivé kousky koření rozmístěte tam, kde by se mravenci mohli objevit nebo kde jste je již pozorovali.

Zdroj obrázku: Pixabay

Ocet a citron

Kombinace octa a citronu je nejen skvělá jako domácí a přírodní čisticí prostředek, ale díky své intenzitě účinně odpuzuje také mravence. Smíchejte ocet a citronovou šťávu (nebo kyselinu citronovou) v láhvi s rozprašovačem a postižená místa postříkejte. Uvidíte, že mravenci budou raději hledat jiné útočiště.

Mohlo by vás zajímat:  Ocet a citrónová šťáva udrží pavouky v dostatečně daleko od každé domácnosti

Sůl

Klasická kuchyňská sůl, nasypaná v místech, kudy se mravenci mohou dostat do bytu nebo kudy již vedou jejich cestičky, je dalším z pomocníků, jak je od návštěvy vaší domácnosti odradit. Doporučuje se nasypat ji například z vnější strany domovního prahu, na okenní parapety a podobně.

Zdroj obrázku: Pixabay

Kávová sedlina

Pokud pijete tureckou kávu, sedlinu neboli lógr nevyhazujte, dobře ji prosušte a uschovejte v uzavíratelné nádobě. Pokud se pak u vás doma objeví mravenci, posypejte jejich trasy sušenou sedlinou, protože ta patří k látkám, které mravenci nesnášejí.

Přidat na Seznam.cz