Cosmos Field With Sunset

Nejoblíbenější jarní květiny mohou zdobit každou zahradu. Ke spokojenosti jim stačí málo

Narcisy patří rozhodně k nejoblíbenějším jarním květinám, na které se lidé rádi dívají. Dobrou zprávou je, že jsou velmi odolné a zároveň nenáročné. Můžete si je proto snadno vypěstovat i na své zahradě a těšit se z jejich přítomnosti každé jaro. Nejlepší čas pro jejich výsadbu je na konci října a v první polovině listopadu. Podívejte se, jak o tyto rostliny pečovat, abyste se dočkali nádherných květů.

Kde je vysadit?

Zvažujete-li pěstování narcisů, musíte jim nejdříve vybrat vhodné místo. Sázet je můžete na slunce i do polostínu. Potřebují humózní a propustnou půdu. Středně těžká půda pro ně bude nejlepší a můžete do půdy také jednou za čas přidat dobře uležený kompost. Dávejte si ovšem pozor na čerstvý hnůj, protože ten je příliš agresivní a vašim nádherným květům rozhodně neprospěje.

Mohlo by vás zajímat:  Hnědnutí tújí ukazuje na škůdce, choroby nebo nedostatek živin v půdě

Cibulky vysaďte až ve chvíli, kdy teplota klesne trvale pod 9 °C. Máte-li těžší půdu, dejte cibulky asi do hloubky 10 cm. V případě lehčí půdy budete muset vyhloubit díru asi 15 cm hlubokou. Pokud nad sebou nebudou mít dostatečnou vrstvu půdy, pravděpodobně vám během zimy zmrznou. Pěstujte je ve skupinkách. Bude se jim lépe dařit a také budou mnohem lépe vypadat.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak o ně správně pečovat?

Narcis, který na jaře vyroste do výšky asi 10 cm, pokvete několik dlouhých dní. Během kvetení sledujte vlhkost půdy. Narcisy potřebují neustále vlhkou půdu, ale nesmíte to přehánět. Stejně jako u mnoha dalších rostlin, půda musí být vlhká, ale ne příliš mokrá. V takovém případě cibule uhnije.

Mohlo by vás zajímat:  Krásná levandule plná omamné vůně je pýchou každého zahradníka. Na jaře ovšem potřebuje speciální péči

Skvělou zprávou je, že je tato květina během zimy dokonale bezúdržbová. Po odkvětu ji totiž můžete nechat jednoduše na zahradě. Některé cibuloviny musíte vyhrabat a uložit v teple, ale narcisů se to netýká. Jedná se o vytrvalé rostliny, takže na jaře znovu vykvetou, pokud je během zimy nespořádá nějaký škůdce, s největší pravděpodobností myš.

Zdroj: https://treehouse.co/us/blog/the-most-popular-spring-flowers-12-beautiful-spring-plants.html
Přidat na Seznam.cz