Jediná chyba může pivoňky zničit. Málokdo přitom ví, kdy je správně přesadit

Pivoňky jsou velmi oblíbenými květinami, které můžeme vidět na mnoha zahradách. Mají velké květy, jsou velmi nápadné a také krásně voní. Jejich pěstování je jednoduché, ale musíte vědět, jaká pravidla dodržovat, abyste se z jejich krásy mohli dlouho radovat. Je to jedinečná rostlina, která potřebuje nejen pravidelnou zálivku. Proč byste pivoňky neměli přesazovat?

Jak poznáte, že rostlina potřebuje přesadit?

Zahradníci a pěstitelé rostlin milují především jarní měsíce, protože se mohou na zahradách dát do práce. Pivoňky budete obdivovat hlavně na přelomu května a června. Jestli ale uvidíte, že jejich květy jsou slabé a květiny vadnou, je to signál, že je potřeba rostlinu přesadit. Pivoňky rostou ve velkých trsech, proto nemusí mít za několik let dostatek místa k růstu. Není ale vhodné je přesazovat na jaře.

Mohlo by vás zajímat:  Z citrusové kůry snadno vznikne netradiční svíčka nebo pleťová maska. Stačí jen zapojit kreativitu

Jarní počasí sice vybízí k tomu, abyste si na ně udělali čas, ale právě pro pivoňky to není vhodné období. Pokud je přesadíte na jaře, můžete poškodit jejich kořenový systém, který bude v zemi hluboce zakořeněný. Zpomalí se jejich růst a zastavit se může i kvetení. Na pivoňky pak budete muset na rok nebo dva zapomenout. Kdy je tedy vhodné pivoňky přesazovat?

Zdroj obrázku: Pixabay

Rostliny budou potřebovat úrodnou půdu

Nejvhodnější dobou na přesazení pivoněk je přelom srpna až září. Pivoňka pak bude mít čas zakořenit a přes zimu se připraví na jarní kvetení. Čím déle ji přesadíte, tím bude náchylnější k vymrznutí. Rostliny pak budou potřebovat dobře odvodněnou, úrodnou půdu. Pivoňky mají rády světlo, ale silné sluneční záření není vhodné.

Mohlo by vás zajímat:  Známe trik, po kterém orchideje pokvetou dlouhé měsíce. Klíčem je malá změna zálivky

Pivoňky pak nepotřebují neustálou péči, prořezávat je můžete pouze v případě, že budou stonky nebo listy suché. Koncem března nebo počátkem dubna jim můžete dodat hnojivo, které bude bohaté na draslík nebo fosfor. Pivoňky pak budou dlouhou dobu zdobit vaši zahradu a budou potěšením nejen pro vaše oko.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/ornamental/flowers/peony/moving-established-peonies-2.htm
Přidat na Seznam.cz