Close Up Group Garlic White Wooden Table Board

Pokud orchidej nechce znovu rozkvést, přesvědčí ji výluh ze známé zeleniny

Orchideje jsou krásné rostliny, které potřebují nejen dostatek místa na kořeny a listy, ale také kvalitní hnojivo a zvláštní péči, abyste se z jejich květů mohli těšit klidně i několik měsíců. Orchideje vypadají krásně, pokud jich navíc máte více, mohou vytvořit barevnou duhu a pohled na ně vás bude hřát u srdce.

Česnek jako přírodní hnojivo může pomoci v růstu

Pokud používáte kvalitní hnojiva určená na orchideje, tak určitě víte, že je to to nejlepší, co rostlinám můžete dát. Nemusíte ale utrácet za hnojiva, která jsou většinou plná různých chemických látek. Vyzkoušejte suroviny, které najdete doma. Jednou z nich je například česnek. Ten se hodí nejen jako koření do kuchyně, ale díky němu se zbavíte také nachlazení nebo dalších zdravotních problémů.

Mohlo by vás zajímat:  Svilušky napadají venkovní i pokojové rostliny. Potření listů olejem pomůže

Hodit se však bude také na hnojení. Právě orchideje z něj mohou dostat to nejlepší k tomu, aby správně rostly a následně i kvetly. Orchidej bez květů jako by ani nebyla živou rostlinou. Někdy se může stát, že vaše orchidej odkvete, a přestože rostou nové listy, nechtějí se objevit nové květy. To ale můžete snadno změnit právě pomocí česneku. Dávejte si ale pozor, aby rostlina nebyla napadena škůdci.

Zdroj obrázku: Freepik

Česnek je zdrojem mnoha minerálů, které orchideje potřebují

Česnek obsahuje spoustu látek, které rostlinám prospívají. Draslík, měď nebo selen jsou minerály, jež orchideje ocení. Jestli vám rostlinka nekvete, můžete jí pomoci odvarem z česneku, který si snadno vyrobíte doma. Kromě česneku budete potřebovat převařenou vychlazenou vodu.

Mohlo by vás zajímat:  Na mravence jde vyzrát jednoduchou domácí metodou. Svými účinky předčí kupované odpuzovače

Nalijte ji do misky, přidejte prolisované tři stroužky česneku, zamíchejte a pevně uzavřete. Na den odložte a poté je směs hotová a můžete ji použít na rostliny. Česnek vůbec nebude cítit, odvar je bezpečný pro lidi i pro rostliny a nemusíte se tak bát ho používat. Aplikujte na orchideje každý den, ale pozor, odvar vydrží maximálně dva dny, poté je potřeba udělat nový. Stačí ho nalít do misky, postavit do něj rostlinu, aby si vzala tolik, kolik potřebuje, a přebytečnou vodu slít.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/edible/herbs/garlic/feeding-garlic-plants.htm
Přidat na Seznam.cz