Green Leafed Plant

Nejkrásnější pokojové rostliny, které nepotřebují mnoho světla

Mnoho lidí si myslí, že všechny rostliny potřebují hodně světla. Není to pravda. Existuje mnoho druhů pokojových rostlin, které mají rády stín. Patří sem hlavně zelené rostliny, kterým stačí jen rozptýlené světlo po dobu tří hodin denně. Každý prostor můžete oživit pokojovou rostlinou. Musíte si jen vybrat správný druh. Poradíme vám, jaké rostliny milují stín.

Kalatea

Kalatea potěší velmi krásnými listy, které vypadají jako malované. Výškou dosahuje 40–50 centimetrů a snadno se stane ozdobou každého domova. V zimě ji můžete umístit na parapet, ale přes léto se jí bude dařit hlavně v pokojích na severní straně.

Mohlo by vás zajímat:  Rostliny dokážou zútulnit i koupelnu. Některým druhům se v ní bude krásně dařit

Aspidistra

Protáhlé listy s kožovitou strukturou a intenzivně zelená barva jsou hlavní poznávací znamení této rostliny. Dosahuje výšky až 50 centimetrů a říká se jí železný list. To hlavně proto, že přežije i ve velmi nepříznivých podmínkách. Nejlépe se jí daří ve vlhké půdě a vlhkém vzduchu.

Zdroj obrázku: Freepik

Aglaonema

Tato pokojová rostlina je naprosto dokonalá pro začátečníky. Nevyžaduje téměř žádnou péči a nemusíte ji ani příliš často zalévat. Snadno poroste i ve vysokých teplotách nebo suchém vzduchu. A samozřejmě jí nevadí ani stín. Dekorativní listy navíc krásně oživí celý prostor.

Mohlo by vás zajímat:  Oblíbené kapradiny ozvláštní temnější interiér, přitom nemají vysoké nároky na pěstování

Pepřinec

Tato pokojová rostlina se vyznačuje lesklými a jasně zelenými listy ve tvaru srdce. Díky tomu je ideální pro všechny romantické duše, které chtějí mít doma něžnou rostlinu. Vyžaduje mírně vlhkou půdu i vzduch. Nejlepší je pro ni polostín nebo rozptýlené světlo. Navíc můžete vybírat z mnoha druhů této rostliny, které se liší barvou listů.

Sanseviera

Máte-li rádi úzké, dlouhé a masité listy u zelených rostlin, tento populární druh pro vás bude skvělou volbou. Krásně se jí daří na plném slunci i v úplném stínu, ale musíte počítat s její velikostí. Do výšky vyroste až 1 metr. Jaká z těchto pokojových rostlin se vám zamlouvá nejvíc?

Zdroj: https://www.rhs.org.uk/garden-inspiration/houseplants/houseplants-for-shady-rooms
Přidat na Seznam.cz