Spathiphyllum Kochii Peace Lily Plant With Blur Background Beautiful Natural Wallpaper

Exotická květina, která dokonale pročistí vzduch: wingflower vynikne i ve vašem interiéru

Jedná se o tropickou rostlinu, která miluje teplo a vlhkost. U nás ji můžete znát také pod názvem křídlový květ. Funguje skvěle jako čistička vzduchu a zároveň eliminuje škodlivé látky, které se v ní nacházejí. Někteří lidé věří, že domů přináší štěstí. I když takové síly rostliny ještě nebyly prokázány, zdravotní vlastnosti jsou známy i amatérům.

Odkud pochází wingflower

Tato krásná rostlina pochází z tropických lesů a přirozeně se nachází v porostu rovníkových lesů. Jižní Amerika a Asie se mohou pochlubit až 40 jedinečnými druhy této rostliny. Za správných podmínek může dorůst až do výšky 1,5 metru. Vyznačuje se nerozvětveným stonkem, ze kterého rostou vzdušné kořeny. Listy jsou uspořádány ve dvou řadách podél stonku a bílé květy se sbírají v květenstvích, která připomínají křídla.

Mohlo by vás zajímat:  Aspirin postaví na nohy i rostliny. Zajistí jejich bujný růst a zatočí s plísněmi

Je to jedna z nejžádanějších pokojových rostlin, které zlepšují životní podmínky. Čistí vzduch v domech a bytech a absorbuje sloučeniny, které jsou pro tělo nebezpečné. Patří sem benzen, formaldehyd, xylen a amoniak. Jsou to látky, které stoupají z každodenních předmětů. Povrch křídlových květů má schopnost biologicky rozkládat škodlivé sloučeniny. Rostlina je zodpovědná za produkci kyslíku prostřednictvím reverzní fotosyntézy.

Zdroj obrázku: Freepik

Pěstování křídlového květu

V domech a bytech je nejlepší květinu postavit na poměrně vlhké a polostinné místo. Je dobré vyhnout se vystavení plnému slunci a vzduchu z balkonu nebo okna. To by mohlo skončit poškozením jemných a dekorativních listů. Příliš mnoho světla se promítne do ztráty barvy a nedostatek světla bude zase bránit růstu.

Mohlo by vás zajímat:  Zachraňte své domácí rostliny před invazí škůdců. Nejlépe zafungují přírodní metody

Tato rostlina přirozeně roste ve vlhkém prostředí, takže se musíte postarat o správnou hydrataci substrátu. Rostlinu zaléváme velmi často, dokonce i 4krát týdně, mírným množstvím vody. Stejně důležité je zajistit vysokou vlhkost vzduchu. Nejlepším substrátem pro rostlinu bude volná, humusová a úrodná půda. Je důležité, aby měla mírně kyselé pH, protože na to je rostlina velmi citlivá.

Zdroj: https://www.gardenersworld.com/how-to/grow-plants/how-to-grow-peace-lily/
Přidat na Seznam.cz