Jahodova Limonada1

Domácí jahodová limonáda osvěží v horkých dnech a pročistí játra od nebezpečných toxinů

Jahody a limonáda? Dokonalá kombinace. Sladké červené plody jahodníku milují děti i dospělí. Připravte si z nich lahodnou jahodovou limonádu. Kromě dokonalé chuti a širokého využití jahody poskytují osvěžení, ale i mnoho zdravotních výhod. Dokáží čistit játra od toxinů a chránit kůži před slunečními paprsky. Připravte si lahodný jahodový nápoj, který bude prospěšný pro vaše zdraví.

Zdroj obrázku: Freepik

Co nám poskytne nápoj z čerstvých jahod

Limonáda z jahod doplní nedostatek minerálů, jako je draslík a hořčík, a také mnoho vitamínů: B, C a K2. Jahody společně s jablečným octem poskytnou tělu díky fermentaci i bakteriální kultury, které podpoří vstřebávání důležitých živin.

Mohlo by vás zajímat:  Křížaly ze sušených jablek

Co budete potřebovat na přípravu jahodové limonády?

Pro přípravu jahodové limonády si připravte:

  • 2 hrnky rozmixovaných jahod,
  • 1/2 hrnku převařené vody,
  • 2 lžíce cukru nebo medu – doporučujeme použít kokosový cukr,
  • 2 lžíce jablečného octa,
  • skleněnou nádobu nebo džbán.
Zdroj obrázku: Freepik

Postup přípravy

Ve dvou šálcích převařené a teplé vody smíchejte dvě lžíce jablečného octa a dvě lžíce cukru nebo medu. Takhle připravenou vodu dejte na dva dny na teplé místo. Po dvou dnech nalijte vodu s cukrem a octem do mixéru a přidejte jahody. Vše důkladně rozmixujte a nalijte do lahve, kterou uzavřete. Takto připravenou lahev dejte na další jeden den do tepla a tmavého prostoru odpočívat. Poté vložte do lednice. Nápoj plný vitamínů a probiotických látek můžete v lednici skladovat až tři dny. Poté je už nutné připravit další. Jahodová limonáda bude přirozeně šumivá –‍ ideální a osvěžující pro horké dny. Doporučujeme vypít jednu sklenici denně. Přejeme příjemné pochutnání a pevné zdraví.

Zdroj: https://www.heandsheeatclean.com/strawberry-lemonade-detox-water-recipe
Přidat na Seznam.cz