Bugs Wall Coming Out Through Crack Wall Sweet Ant Infestation Indoors

Mravence lze vyhnat z domova úklidem a přírodními repelenty

Mravenci jsou jedním z nejčastějších škůdců, kteří mohou napadnout náš domov. Jsou malí, rychlí a zdá se, že se dokážou dostat téměř do všeho. Jakmile vpadnou do našeho domova, může být náročné se jich úplně zbavit. S některými jednoduchými kroky a trochou trpělivosti však můžeme nad mravenci zvítězit.

Odstraňte zdroje potravy a vody

Mravence přitahují zdroje potravy a vody. Proto nejlepším způsobem, jak předcházet mravencům v domácnosti, je odstranit jejich zdroje potravy a vody. Začněte skladováním potravin ve vzduchotěsných nádobách a ujistěte se, že na kuchyňské lince nebo podlaze nezůstanou žádné drobky nebo rozlité tekutiny. Povrchy pravidelně otírejte, abyste odstranili případné zbytky jídla, a také často vynášejte odpadky.

Mohlo by vás zajímat:  Trendy zahradní dekorace mohou být i praktické

Mravenci také potřebují vodu, aby přežili, takže se ujistěte, že ve vašem domě nedochází k únikům vody a že je potrubí v dobrém stavu. Pokud je to potřeba, co nejdříve opravte všechny netěsné kohoutky nebo potrubí a osušte všechna mokrá místa.

Zdroj obrázku: Freepik

Použijte přírodní repelenty

Existuje několik přírodních repelentů, které mohou pomoci odradit mravence od vstupu do vašeho domova. Mezi tyto patří:

  • Křemelina: Jedná se o přírodní prášek vyrobený z fosilizovaných rozsivek. Prášek je abrazivní a dehydratuje mravence a zabíjí je. Posypte křemelinu kolem vstupních bodů mravenců a po obvodu domu.
  • Borax a cukr: Smíchejte stejné díly boraxu a cukru a nastražte směs do mělkých nádob poblíž vstupních bodů mravenců. Mravenci budou přitahováni cukrem a přinesou borax zpět do hnízda, což nakonec vyhubí celou kolonii.
  • Jedlá soda a moučkový cukr: Smíchejte stejné díly jedlé sody a moučkového cukru a posypte směs v blízkosti vstupních bodů mravenců. Cukr přitáhne mravence a jedlá soda je zabije.
  • Esenciální oleje: Mravence odpuzuje silná vůně určitých esenciálních olejů. Například olej z máty peprné, čajovníku a levandule představuje účinnou volbu. Smíchejte několik kapek oleje s vodou a nastříkejte roztok na vstupní body mravenců a po obvodu domu.
Zdroj: https://www.thespruce.com/get-rid-of-ants-cheaply-and-naturally-1388157
Přidat na Seznam.cz