Geraniums 3579260 1280

Nechte svůj balkon rozkvést nádhernými trvalkami, které navíc nejsou náročné

Přemýšlíte, jaké balkonové rostliny pořídit, aby vám dělaly radost hned několik sezón? Mezi vytrvalé balkonové rostliny, které mohou bez problémů růst v nádobách a truhlících, patří následující čtyři druhy. U většiny z nich samozřejmě narazíte na velké množství různých variant a kultivarů, které dodávají možnostem pro osázení balkonu skutečnou pestrost.

Begonie

Oblíbené balkonové rostliny, které mohou mít mnoho barev a jejichž pěstování je skutečně nenáročné, jsou begonie. Hlavně v případě hlíznatých druhů je možné jejich přezimování víceméně bez výraznějších komplikací. Snadno se tak stanou krásnou ozdobou balkonu či okenního parapetu i v následujících letech. Jen je potřeba výrazně omezit zálivku na zimu a dopřát jim vydatný sestřih.

Mohlo by vás zajímat:  Chcete se inspirovat u nejlepších? Navštivte Květnou zahradu v Kroměříži
Zdroj obrázku: Freepik

Vřesy

Další nenáročnou rostlinou se snadným pěstováním jsou vřesy. Při správné péči vydrží klidně i několik let, takže si nebudete muset každý rok pořizovat nové. Kromě klasické růžové varianty existují i bílé či nejrůznější odstíny. Snadno si tak vytvoříte barevný balkon.

Muškáty

Pokud chcete výrazné balkonové rostliny s bohatým kvetením, rozhodně si vyberte muškáty. Existuje běžná červená varianta, ale i nejrůznější růžové, bílé či například dvoubarevné. Vždy na podzim muškáty důkladně ostříhejte a uložte na zimování v chladné místnosti. Následující rok na jaře se budete opět těšit z jejich kvetení. Nezapomeňte je v zimě udržovat v chladu a nepřehánět to se zálivkou.

Mohlo by vás zajímat:  Pro bohaté kvetení potřebují petúnie především dostatek živin
Zdroj obrázku: Pixabay

Fuchsie

Fuchsie jsou oblíbené díky svému skutečně originálnímu květu. Ten může mít různé barvy a k sehnání jsou i efektní plnokvěté varianty. Pro pěstování fuchsií je také známé to, že se dají snadno přezimovat. Zimu jednoduše stráví na okenním parapetu, kde budou fungovat jako pokojové rostliny. Na jaře si z nich můžete udělat také řízky a rozmnožit je pro bohatší a pestřejší výsadbu.

Zdroj: https://www.gardenersworld.com/plants/best-plants-for-balconies/
Přidat na Seznam.cz