Windows With Balcony Building Facade With Cast Iron Ornaments Flower Tree Wall Bodrum Turkey

Rozkvetlý balkón rozveselí celý dům, s těmito druhy nešlápnete vedle

Terasa a balkon poskytují prostor pro posezení na čerstvém vzduchu a není tedy divu, že se lidé snaží tato místa zkrášlit také pomocí kvetoucích rostlin. Ne všechny se k pěstování v těchto podmínkách hodí, ale pokud si vyberete některé z níže uvedených, bude váš balkon jistě brzy patřit k nejkrásnějším v okolí.

Pelargonie

Pelargoniím se také lidově říká muškáty a patří právem mezi nejrozšířenější a nejoblíbenější balkonové rostliny. Vysít si je můžete sami nebo zakoupit již vzrostlejší a kvetoucí rostliny. Dostupné jsou v mnoha barevných variantách a kvetou obvykle od května do září. Nevýhodou je jejich poměrně velký sklon k různým nemocem, proto je potřeba se poradit s odborníky a chránit je vhodným postřikem.

Mohlo by vás zajímat:  Zamiokulkas snese tmu i vlhkost. Některé chyby při pěstování ale neodpustí

Lobelky

Tyto rostliny se vyznačují uskupením menším květů s bílým středem, přičemž květy samotné mívají nejčastěji sytě modrou barvu, ale dostupné jsou i bílé, růžové a červené odrůdy. Lobelky mají rády slunce, proto jim svědčí balkony, kde je ho dostatek. Pokud jde o zálivku, měla by být pravidelná, ale ne přílišná. Stačí počkat, až horní vrstva substrátu vyschne.

Zdroj obrázku: Freepik

Dipladénie

Dipladénie jsou známé také pod názvem mandevily a jejich obliba jako balkonových rostlin stále stoupá. Jedná se o popínavou liánu, které se u německých sousedů pro její oblibu dokonce říká královna balkonů. Její výhodou je, že při správné péči vydrží několik let. Květy mají nálevkovitý tvar a bývají k dostání v různých barvách. Rostliny držte stranou přímého větru a slunce a odmění se vám krásou květů i zdravím.

Mohlo by vás zajímat:  Amarylka si potrpí na světlo a pravidelnou výživu. Pak se stane nejkrásnější ozdobou interiéru

Surfinie

Surfinie jsou krásně kvetoucí rostliny a tvoří vlastně poddruh petúnií. Výhodou surfinií je zejména jejich odolnost, která z nich dělá ideální balkonové rostliny. Odolné jsou totiž jak proti změnám počasí, tak také proti nemocem. Navíc je lze pěstovat v klasických i závěsných květináčích nebo truhlících. Koupit je můžete v různých barevných provedeních, takže i v případě, kdy byste se rozhodli pěstovat pouze surfinie, nebude váš balkon rozhodně jednotvárný.

Zdroj: https://gardendiyideas.com/10-of-the-most-beautiful-flowers-for-balcony-garden
Přidat na Seznam.cz