Cukr1

Bílý cukr není pouze škodlivý, tělu může také prospět a hodí se i jinde

Pokud konzumujete velké množství cukru, brzy se to projeví nejen na vaší postavě, ale také na zdraví. Zvyšujete tím riziko obezity a následně vzniku cukrovky. Říká se mu také bílá smrt, stejně jako soli. Cukr najdete nejen ve sladkostech, ale také v hotových jídlech, polotovarech nebo lécích.

Kromě toho, že ho můžete konzumovat, se hodí také na popáleniny

Bílý cukr, i když to může znít neuvěřitelně, má protizánětlivé a antibakteriální účinky. Lze z něj připravit cukrový obklad, který využijete na otoky nohou nebo bolesti končetin. Stačí si připravit 100 ml teplé vody, rozpustit v ní dvě lžíce cukru, do roztoku namočit látkový kapesník a přiložit na 10 minut na kůži.

Mohlo by vás zajímat:  5 tipů, jak zbavit dlažební kostky mechu a plevelu
Zdroj obrázku: Freepik

Pokud se popálíte v ústech, cukr pomůže i tady. Vypláchněte si ústa roztokem 200 ml vody a dvou velkých lžic cukru. Rychle se vám uleví. Jestli jste to přehnali s pepřem nebo pálivými papričkami, stačí smíchat malé množství cukru v trošce vody a tento roztok přidat do jídla, které je velmi pálivé. Snížíte jeho kořenitost a bude mít mírnější chuť.

Cukr jako peeling a čisticí prostředek

Cukr se hodí jak peeling pokožky. Kosmetiku si tak můžete vyrobit i sami doma. Cukr smíchejte s medem, éterickým olejem, přidejte trochu mléka a výslednou směs vmasírujte do pokožky. Opláchněte teplou vodou a naneste hydratační krém. Uvidíte, jaký bude mít cukr účinek na vaši pokožku. V kombinaci s vodou a obyčejným mýdlem skvěle odstraní mastné skvrny z pleti.

Mohlo by vás zajímat:  Správné skladování udrží zeleninu a ovoce déle čerstvé. Ne všechny druhy patří do lednice
Zdroj obrázku: Freepik

Pokud pracujete na místě, kde děláte s těžko omyvatelnými látkami nebo prostředky, vyzkoušejte právě cukernou směs. Pomocí cukru snadno odstraníte skvrny na oblečení nebo ochráníte rostliny v květináčích před škůdci. Na oblečení použijte cukr a vodu a směs nanášejte na špinavé místo. V případě rostlin cukr smíchejte s octem, nalijte do rozprašovače a směsí osvěžte květiny.

Zdroj: https://www.lifehack.org/articles/lifestyle/25-unexpected-uses-for-sugar.html
Přidat na Seznam.cz