Dracena3

Oblíbené dracéně stačí ke spokojenosti málo, ale na několik pravidel je dobré pamatovat

Pořídili jste si domů dracénu a nyní nevíte, jakou péči byste jí měli věnovat? Nebo se vám tato zajímavá rostlinka zalíbila, chtěli byste ji začít pěstovat a nevíte jak na to? Nevadí, v tomto článku najdete všechny potřebné informace pohromadě. Už nemusíte hledat v různých atlasech. Stačí si přečíst jak na to a můžete si dracénu koupit. Nejedná se o nijak náročnou rostlinu, její pěstování je, jak zjistíte brzy sami, opravdu snadné.

Zdroj obrázku: Freepik

Výběr vhodného stanoviště

To nejdůležitější, co musíte udělat, když si donesete dracénu domů, je najít jí vhodné stanoviště. Nějaké místo, kde se vám bude líbit a rostlina na něm bude prospívat. Dracéna potřebuje hodně světla, ale zároveň musí být chráněná před přímým slunečním zářením, které by jí spálilo listy. Pokud máte místo pouze na okenním parapetu, nevadí. Plně postačí, když rostlině zatáhnete záclonu, aby jí sluneční paprsky nespálily. Listy mají velké tendence klonit se směrem ke slunci, a proto je potřeba pravidelně rostlinu otáčet. Zapomínat byste neměli ani na to, že se jedná o jedovatou rostlinu, která by neměla být v dosahu dětí a domácích mazlíčků.

Mohlo by vás zajímat:  Nejen muškáty, balkonům sluší i jiné méně známé druhy, které vystaví květy slunci
Zdroj obrázku: Freepik

Péče o dracénu

Dracéna by měla být zalévána mírně, ideálně jednou týdně. Přelití i nezalití mohou způsobit vážné problémy související s dalším růstem rostliny. Vždy používejte buď dešťovou, nebo alespoň odstátou vodu. Zapomínat byste neměli ani na pravidelné hnojení rostliny. Jen v zimě proces hnojení úplně vynechejte. Co se týká přesazování, ani tomu se s dracénou nevyhnete. Mladé rostlinky byste měli přesazovat každé jaro, dospělé postačí přesadit vždy jednou za tři roky. Přesazujte pokaždé na jaře. Dbejte na to, aby se do květináče při přesazování vešlo alespoň trochu nové hlíny. Květináč by měl vždycky mít odtok vody, aby nedocházelo k hnilobě kořenů, a měl by být o maličko větší než původní.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/houseplants/dracaena/dracaena-houseplant-care.htm
Přidat na Seznam.cz